Budujesz? Remontujesz? A śmieci budowlane do lasu!

0
1904

Uwaga! Szukamy śmieci! Oczywiście nie chodzi o te rzeczywiste śmieci zostawione w korzeniówkowym lesie ale o tych którzy to zrobili. Nie można, niestety takich ludzi określić inaczej jak ŚMIECI.

W ciągu ostatnich dni w dwóch miejscach przy ul. Brzozowej wyrzucono kilkanaście worków zawierających pozostałości po remoncie – regipsy, listwy narożne do regipsów, itp. Mamy nadzieję, że nie zrobił tego właściciel remontowanego domu tylko ekipa, która przeprowadzała remont. Pamiętajmy – jeśli, przy okazji budowy czy remontu firma wykonująca go zapewnia, że rozliczy się z nami “na czysto” jest duże prawdopodobieństwo, że właśnie te pozostałości wylądują tuż za rogiem, w najbliższym lesie “bo kto logiczny będzie utylizował odpady skoro można je zostawić w lesie”. Dlatego bądźmy czujni.

Zakładając, że śmieci w naszym lesie pozostawiła firma remontowa, prosimy o kontakt osoby wiedzące gdzie w ostatnim czasie prowadzone były remonty polegające na wymianie lub demontażu regipsów. Być może nawet uczciwy właściciel budynku uruchomi swoje “kanały” aby “fachowcy” wreszcie posprzątali do czysta nie poprzez zaśmiecanie naszego najbliższego otoczenia. APELUJEMY DO SUMIENIA! Zróbmy coś z tym bo co kilka chwil będziemy znajdować worki pełne śmieci budowlanych w naszych lasach!

20140227 - Smieci w lesie 03

 

20140227 - Smieci w lesie 02

 

20140227 - Smieci w lesie 01