1% podatku dla Korzeniówki

2
2462

Jak do roku Stowarzyszenie Przyjaciół Korzeniówki liczy na wsparcie lokalnych działań poprzez podarowanie 1%.

2 KOMENTARZE

  1. Ostatnio Władze naszego Stowarzyszenia zintensyfikowały akcję zachęcania do przekazania 1% podatku dla naszej Korzeniówki. Na ulotkach informują, iż na rozliczeniu podatkowym wystarczy podać wskazany numer KRS oraz hasło “Korzeniówka”. Jest to informacja niepełna. Osobiście korzystałem z jednego z programów rozliczeniowtych, który nie dawał możliwości bezpośredniego wpisania nr KRS. Należało z zawartej w nim rozwijalnej listy wybrać nazwę organizacji pożytku publicznego a nr KRS wskakiwał automarycznie. Dopiero po tej operacji w rubryce “cel szczegółowy” można było wpisać “Korzeniówka” – po wybraniu, jeśli się nie mylę, Towarzystwa “WARKA”, z którego KRS nasze Stowarzyszenie korzysta. W ww. liście rozwijalnej znajdowało się wprawdzie hasło ze słowem “Korzeniówka” (z INNYM numerem KRS) ale to nie to “nasze” lecz wcześniejszej konkurencji (P. płk.). Pełną informację co, jak się nazywa, do czego jest przyczepione, nr KRS…. Towarzystwo Przyjaciół Korzeniówki podawało w ubiegłym roku. To ułatwiało sprawę. W bieżącym roku poświęciłem ok. pół godziny by przekazać ten 1%. Podejrzewając, że Szanowni Sąsiedzi mogą mieć podobne trudności zwracam się do naszych Władz o uzupełnienie swojego apelu o 1% o pełną informację z KRS jakiej organizacji nasze Towarzystwo korzysta. W niniejszym wpisie nazwy tej nie przytaczam bo jej dokładnie nie pamiętem i nie chcę nikogo wprowadzać w błąd. Z pewnością występuje w niej słowo WARKA.

  2. Witam, w zeszłym roku chyba też podawaliśmy tylko nr KRS i dopisek. Chodziło i chodzi o to aby nie wprowadzać w błąd osobę chcącą przekazać 1% podatku. W wielu programach wpisuje się nr KRS i nie chcieliśmy, żeby ktoś chąc przekazać 1% dla Korzeniówki widząc Warkę nie czuł się zaskoczony…

    Tak czy inaczej, Stowarzyszenie Przyjaciół Korzeniówki ma podpisane porozumienie ze Stowarzyszeniem W.A.R.K.A. na mocy którego jeśli ktoś przekaże 1% podatku organizacji z Warki (KRS 0000160318) z dopiskiem “KORZENIÓWKA” to wtedy środki te idą dla Korzeniówki. Jeśli ktoś zapyta dlaczego organizacja z Warki to wyjaśniam, że jest to moja “pierwsza” organizacja pozarządowa, którą zakładałem w 2003 roku i która działa od 9 lat z powodzeniem na rzecz rozwoju lokalnego. Więcej o jej działaniac można poczytać na http://www.stowarzyszeniewarka.pl

    Pozdrawiam
    Andrzej Zaręba – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Korzeniówki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.