Wieś bez dojazdu ale z własną książką

4
2640

W sobotnie popołudnie 5 lutego w Cafe Rosso w Złotokłosie odbyła się promocja księżki “Korzeniówka i okolice” wydanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Korzeniówki w ramach realizowanego w 2010 roku projektu pt. “Słowo i obraz…”. Na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób zainteresowanych tą niecodzienną publikacją. Przy muzyce związanego z okolicami Korzeniówki Mieczysława Fogga, kawałku ciasta i kawie o powstaniu publikacji opowiedzieli jej autorzy – Katarzyna i Marek Jezierscy-Tratkiewicz. Każdy z uczestników spotkania otrzymał egzemplarz publikacji. Jak podkreślali uczestnicy spotkania, Korzeniówka to niezwykła wieś – nie można do niej dojechać ze względu na katastrofalny stan dróg gruntowych z każdej ze stron ale wieś, która ma swoją własną książkę ;-).

 

Wydanie publikacji dofinansowane zostało ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

4 KOMENTARZE

 1. Serdecznie zapraszamy na sobotnie spotkanie w Cafe Rosso. Będzie tort i rozgrzewająca herbatka.
  Podczas spotkania będzie można podzielić się swoimi pomysłami na dalszą działalność Stowarzyszenia, zapoznać się z pomysłami zarządu oraz miło pogawędzić z sąsiadami na tematy różne:).
  Mamy też jeszcze kilka egzemplarzy książki do rozdania.
  Katarzyna Jezierska-Tratkiewicz

 2. Swietny album, gratulacje. Jaki jest naklad, czy bedzie o w sprzedarz po okresie “promocji”?

 3. Nakład to 250 sztuk w całości bezpłatnie rozdawany. Jak się skończy to zostanie wersja elektroniczna lub pomyślimy o dodruku.

 4. Skarbniku Marku! Zapomniałes dodać, że zachęcamy jednak wszystkie osoby które otrzymały publikację do przekazania jakiejkolwiek darowizny Stowarzyszeniu Przyjaciół Korzeniówki. Wykorzystamy je na przydatne dla lokalnej społeczności cele. Numer konta to: 38 1140 2017 0000 4102 1095 0345. Jeśli będzie przy darowiźnie dopisek “Na działania statutowe z zakresu działań pożytku publicznego” to można nawet kwotę darowizny (z konta na konto) odliczyć od dochodu z wykorzystaniem załącznika PIT/O.

  Dodakowo zachęcamy do przekazania na lokalne inicjatywy 1% podatku. Wystarczy w zeznaniu PIT wpisać nr KRS 0000160318 (zaprzyjaźniona Organizacja Pożytku Publicznego z Warki) i co najważniejsze trzeba dopiasać hasło “KORZENIÓWKA”. Tylko wpłaty z takim hasłem zostaną przekazane na działania na rzecz Korzeniówki, Złotokłosu, Marylki, Prac Małych i Dużych, Henrykowa…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.