Nowa stacja pogodowa

21
4025

W dniu dzisiejszym została stacja podłączona do internetu i przesyła aktualne dane pogodowe na stronę Korzeniówki:
https://www.korzeniowka.org/_meteo/gauges.htm
Wielkie podziękowania dla Ryana Wilhoura z USA, który wymienił niekompatybilną część bez opłat.

davies
Dzięki wpłatom wielu członków i sympatyków Stowarzyszenia Przyjaciół Korzeniówki, udało się zebrać kwotę wystarczającą do zakupienia stacji pogodowej. Zakupiona została profesjonalna, bezprzewodowa stacja meteorologiczna VantagePro2 amerykańskiej firmy Davis Instruments. Stację pogodową na bardzo dobrych warunkach nabyliśmy w firmie Mera Sp. z o.o.
http://www.mera-sp.com.pl/meteo_opis.php?go=davis-6152

stacja
Przeznaczona jest dla służb ratowniczych, rolników i sadowników, szkół, naukowców, gmin oraz innych, do monitorowania wiatru, temperatury i wilgotności, dla celów nawadniania a także do ostrzegania przed powodzią.
Stacja składa się z zintegrowanego zestawu czujników ISS (Integrated Sensor Suite) oraz konsoli zbierającej dane.
W skład ISS wchodzi:
– odłączalny wiatromierz z kablem 12 m,
– deszczomierz,
– czujnik temperatury i wilgotności powietrza.
– czujnik promieniowania słonecznego
Zestaw zasilany jest z panelu słonecznego ze wspomaganiem bateryjnym.
W konsolę wbudowane są: czujniki temperatury zewnętrznej, wilgotności i ciśnienia barometrycznego.
Dane z czujników ISS przesyłane są bezprzewodowo bezpośrednio do konsoli.
W stacji zastosowana jest technologia zmiany częstotliwości w czasie, co umożliwia przesyłanie bezprzewodowo danych na odległości do 300 metrów w linii widzenia. Konsola główna może przekazywać sygnał radiowy do dodatkowej konsoli (repeater) oddalonej o 300 metrów. Zasięg można zwiększyć do 3 km przy użyciu 2 dodatkowych przekaźników radiowych.
Dzięki Vantage Pro2 otrzymujemy własną lokalną prognozę pogody, informacje o minimach i maksimach, wartości całkowite lub średnie z ostatnich 24 godzin, dni, miesięcy czy lat bez konieczności używania komputera.
Stacja połącznona z komputerem przesyła dane do internetu na stronę Korzeniowka.org
https://www.korzeniowka.org/_meteo/gauges.htm

21 KOMENTARZE

 1. Oczywiście czekamy na lepsze warunki do montażu… Część stacji ma być zamontowana na dachu na maszcie antenowym, chwilowo jest to zajęcie dla kaskadera.

  Jeszcze raz dziękujemy za wpłaty! Kupiliśmy stację o “oczko” lepszą niż ta, którą mieliśmy do tej pory. Duża w tym zasługa nieocenionego Hpila. Resztę brakującej kwoty dorzuciło Stowarzyszenie.

 2. Stacja już została zamontowana na dachu. Teraz trzeba tylko połączyć stację z konsolą, a konsolę z komputerem… 🙂 Prace będą prowadzone prawdopodobnie w piątek.

 3. Potwierdzam że stacja zamontowana. Dokonała tego niezastąpiona, niezawodna 3 osobowa ekipa Jezierscy Sp.R

 4. Mamy 12 kwietnia 2014 . Wiosna ! ciepło 😉 A Nasza stacja pogodowa milczy ;( nie­za­stą­piona, nie­za­wodna 3 oso­bowa ekipa coś zawodzi ? ;(

 5. Został nam do zamontowania jeszcze czujnik promieniowania słonecznego
  Czujnik promieniowania słonecznego
  Niestety potrzebuje on elementu montażowego. Kawałek blaszki kosztuje prawie 150 zł:
  UV and Solar Radiation Mounting Shelf
  Ale może to jakoś obejdziemy. Potrzebna byłaby taka blaszka zamocowana do masztu antenowego. Może ktoś jest w stanie pomóc coś takiego zmontować?

 6. Hej, fajnie że stacja wraca, pytanko: czy da się do niej załadować poprzednie statystyki? Ewentualnie czy są gdzieś udostępnione? : )

  Pozdrawiam wszystkie spółki rodzinne : )

 7. Dzięki nowej stacji meteo wiemy jaka pogoda była 31 lipca br. Tylko dlaczego musimy wychodzić na dwór by zorientować się jak jest obecnie?
  Pierwszy witacz dotarł do odświeżenia. Nie wiem co to da bo korniki żrą go na potęgę, ale żywot chyba się da przedłużyć.

 8. Jakiś niewygodny temat z tą stacją pogodową? Nikt nie komentuje i nie wyjaśnia. Po to robiliśmy składkę żeby to wszystko nie działało?

 9. Uwaga mieszkancy ulic Bazanta, Wilki, Skowronka – 23.10 bedziecie mieli labę. Bedziecie bez prądu od godz.8.00 do 16.00 . Czasami trochę poznieji a właczają trochę cześniej . Z komunikatu PGE !

 10. Wygląda na to, że 13 listopada znowu nie będzie prądu od 8 do 16. Wprawdzie PGE podaje parę ulic w Korzeniówce ale wygląda mi na to, że nie będzie go nigdzie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.