Remont drogi nr 876 (ul. Piaseczyńskiej)

2
3483

Wraz z wakacyjnym słońcem nadeszła pora remontów dróg po okresie zimowym. Jak z pewnością każdy z mieszkańców okolicznych miejscowości zdążył zauważyć – niedawno rozpoczęły się długo wyczekiwane prace remontowe drogi nr 876 przy Alei Krakowskiej oraz w okolicach skrzyżowania Piaseczno-Tarczyn-Łoś .

To chyba ostatni moment, aby można było prace te nazwać remontem, bo pierwotna warstwa nawierzchni już prawie nie istnieje. Zjawisko “zaniku” warstwy ściernej spotęgowane jest dodatkowo przez ostatnią zimę, która wydaje się przypominać o sobie kierowcom – nawet w letnie upały, odsłaniając tłuczeń użyty na podwaliny drogi. Niestety w rankingu najbardziej zniszczonych dróg wojewódzkich – jeżeli taki by istniał – nasza “perełka” zajmowała by z pewnością jedno z miejsc na podium.

Całe szczęście coś zaczęło się dziać w tym temacie…

Jak wiemy, droga 876 jest drogą wojewódzką, więc organem odpowiedzialnym za jej utrzymanie jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

21 kwietnia tego roku ogłoszony został przetarg nieograniczony na “Remont drogi wojewódzkiej nr 876 (Chudolipie (droga nr 50) – Piotrkowice – Many – Tarczyn – Łoś (droga nr 722) na wybranych odcinkach od km 17+432 do km 18+232 i od km 21+545 do km 23+015 na terenie gminy Tarczyn”.

Spośród 13 ofert złożonych w trybie postępowania przetargowego wyłoniono ofertę firmy MABAU POLSKA Sp. z o.o. (Baniocha) i już 20 maja udzielono jej zamówienia na wykonanie robót w zakresie naprawy drogi. Cena wybranej oferty to 1 532 787,10PLN netto.

Prace już się rozpoczęły!

Z opisu przedmiotu zamówienia wynika, że remont ma dotyczyć odcinka o długości 800m od skrzyżowania w Tarczynie z Aleją Krakowską w kierunku wschodnim oraz odcinka 1470m od skrzyżowania Piaseczno-Tarczyn-Łoś w kierunku Tarczyna. Drugi odcinek kończy się w okolicach ulicy Granicznej w Pracach Małych.

Od Pana Stanisława Pawlaka, który jest dyrektorem Rejonu Otwock-Piaseczno (RD-7) dowiedziałem się dodatkowych szczegółów dotyczących inwestycji.

Zakres robót remontowych na w/w odcinkach obejmuje:

  • wykonanie nowej nawierzchni,
  • ukształtowanie poboczy,
  • wykonanie zjazdów,
  • odmulenie rowów
  • odnowienie oznakowania poziomego.

Jak udało mi się również ustalić – droga ma mieć tak jak obecnie 6m szerokości i będzie ograniczona krawężnikami.

Aktualnie prowadzone są prace nad przygotowaniem rowów odwadniających oraz przepustów pod zjazdami.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem – po odnowionej nawierzchni na tych odcinkach pojedziemy już z końcem sierpnia.

2 KOMENTARZE

  1. W przyszłym tygodniu rusza drugi etap remontu drogi wojewódzkiej nr. 876 na odcinku od Korzeniówki do Józefowic o długości 3 km 313 m.
    Przetarg wygrała firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych “CEZET BIS” Sp. z o.o.ze Starachowic za kwotę 3 176 143,10 zł brutto

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.