Budowa ulicy Brzozowej

0
4399

Jest szansa, że w tym roku zostanie wybudowana ulica Brzozowa w Korzeniówce. Po ubiegłorocznej modernizacji ulicy Topolowej i 200-metrowego odcinka ulicy Leśnej byłaby to kolejna droga w naszej wsi po której jeździłoby się z przyjemnością.

W ostatnich latach postępuje degradacja ulicy Brzozowej. 720 metrów asfaltu położonego kilkanaście lat temu od ulicy Piaseczyńskiej do Sosnowej praktycznie się rozleciał. We wrześniu i październiku zeszłego roku droga była tymczasowo naprawiana destruktem. Pomogło ale tylko na chwilę. Duży ruch samochodów osobowych i dostawczych sprawia, że niezbędna jest trwalsza naprawa.

24 sierpnia 2009 r. Urząd Miejski w Tarczynie rozpoczął postępowanie administracyjne w celu wydania zgody na budowę drogi gminnej ul. Brzozowej. Łączna długość odcinka przeznaczonego do przebudowy wynosi 1100 metrów z czego 720 posiada istniejącą nawierzchnię bitumiczną a 380 nieutwardzoną. Planowane przedsięwzięcie przewiduje:

1. Rozebranie istniejącej nawierzchni asfaltowej

2. Budowę nowej nawierzchni bitumicznej

3. Budowę zjazdów na łączące się z ul. Brzozową lokalne drogi gruntowe – ul. Cicha, Rekreacyjna, Rysia, Słowicza i Sosnowa.

Projekt techniczny modernizacji ulicy Brzozowej wraz ze wszystkimi uzgodnieniami został wykonany pod koniec zeszłego roku i przekazany do działu inwestycji urzędu w Tarczynie. Jezdnia o szerokości 5,5 m będzie obramowana betonowym krawężnikiem. Po obu stronach jezdni zaprojektowano pobocza o nawierzchni wykonanej z tłucznia. Droga będzie podobna do zmodernizowanej ul. Akacjowej w Marylce i o metr szersza niż ul. Topolowa w Korzeniówce.

Aktualnie wykonywana jest mapa podziału gruntów na zlecenie urzędu.