Święto korzeniówkowego Skowronka

0
5884

W sobotę, 19 września na ulicy Skowronka w Korzeniówce odbyła się impreza integracyjna członków Stowarzyszenia Przyjaciół Korzeniówki – IV Święto Skowronka.

Pierwsza godzina zabawy należała do dzieci, których było niemalże dwadzieścioro. Liczne konkursy z nagrodami zostały przygotowane z dużą starannością a ich uczestnicy rywalizowali z prawdziwym poświęceniem i zaangażowaniem.
Kolejną atrakcją wieczoru był pokaz sztuk walki – stylu Kung Fu Wushu w wykonaniu Michała Borawskiego, trenera polskiej kadry narodowej Wushu, wielokrotnego medalisty polskich i międzynarodowych zawodów Kung Fu Wushu – mieszkanca Korzeniówki (patrz http://www.zlotylew.pl/).
Najmłodsi mieli okazję wspólnie z Mistrzem przećwiczyć najprostsze układy Kung Fu Wushu, co sprawiło zarówno im samym jak i starszej publiczności wiele radości.
Następnie, po wspólnym przedstawieniu się wszystkich uczestników imprezy zaprezentowana została na dużym ekranie strona internetowa stowarzyszenia oraz oficjalnie ogłoszony został początek konkursu fotograficznego „Mój Magiczny Ogród” w którym to niezwykle atrakcyjne nagrody ufundowało Gospodarstwo Szkółkarskie Państwa Grąbczewskich z Runowa.
Kolejną atrakcją, która trwała aż do północy było wspólne śpiewanie KARAOKE – zarówno przez starszych jak i młodszych, grupowo i pojedynczo, przebojów starych i nowych…
Organizatorzy dla wszystkich uczestników przygotowali grilla oraz degustację specjalnie przygotowywanej na tę uroczystość „cytrynówki”. Każdy dodatkowo przyniósł jakieś specjały (sałatki, ciasto, itp.) tak aby wspólnymi siłami zorganizowane święto miało realny wymiar integracji sąsiedzkiej.
Zapraszamy już dziś na kolejne, jubileuszowe Święto Skowronka które odbędzie się w przyszłym roku.
IV Święto Skowronka zorganizowane zostało przez mieszkańców ulicy Skowronka wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Korzeniówki. Nagrody do konkursów przekazane zostały przez członków stowarzyszenia