Motywacja do ćwiczeń

2
3805

Na dworze aura nadal zmienna. Przedwiośnie sprawia, że możemy czuć się jak pomiędzy czymś a czymś, w zawieszeniu jak w poczekalni – już marzymy o lekkich ubraniach, promieniach słońca na twarzy, pracy w ogródku i sączeniu lemoniady w wygodnym leżaku a tu proszę… raz słońce, raz deszcz, raz wiatr, raz cieplej, raz zimniej. I tak niezmiennie od x lat: corocznie w zadziwieniu odkrywamy stare porzekadło „W marcu jak w garncu”, wciąż czujemy się nieprzystosowani do klimatu umiarkowanego i nadal jesteśmy zdegustowani aurą za oknem.
Ale kto ma w sobie wewnętrzną energię i motywację, temu aura za oknem nie straszna. Jak rozweselić się trochę, pobudzić do gimnastyki w domu i wyjścia na spacer – bo to przecież motor napędowy zdrowia i naszych innych działań?
Odkryłam to dzisiaj ćwicząc na dywanie w towarzystwie Maliny. Wstałam rano w średnim humorze: „bo takie nie-wiadomo-co, bo nuda na wsi i w ogóle…”, ale nie ma nic gorszego niż oddać się chmurnym myślom – wpadłam więc na pomysł, żeby znaleźć na Internecie energetyczną i pobudzającą do działania muzykę – to, co normalnie słucham może jest i fajne, ale bez pokładów tej niesamowitej energii potrzebnej do ćwiczeń. Znalazłam, słucham i od razu zmieniłam tor myślenia na bardziej pozytywny. To naprawdę działa – lepiej niż poranna kawa!
W czasie naszych cotygodniowych treningów rozmowa wre i daje nam masę radości – znamy się już w końcu trochę, przechodziliśmy ze sobą setki kilometrów i jesteśmy na bieżąco co u kogo słychać.
Pomysłów jak trenować jest wiele: cisza dla tych, którzy są „przegadani”, energetyczna muzyka dla zaspanych lub pogaduszki sąsiedzkie dla wymiany myśli. Nic, tylko korzystać! Pozdrawiam wszystkich wczesnowiosennie.
A.W.
DSCN2594

DSCN2617

DSCN2625

DSCN2630

DSCN2642

2 KOMENTARZE

  1. Świetne jest to ostatnie zdjęcie. 😉 Wszyscy się elegancko i szczerze uśmiechają, a piesek…. ma to wszystko w ….. nosie, oczywiście 😉

  2. Od najbliższej soboty czyli 23 kwietnia treningi nordic walking rozpoczynają się o godzinie 8.30. Najbliższy trening rusza z parkingu na przeciwko kościoła w Złotokłosie. Trwa tradycyjnie około 60 min.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.