Plan treningowy na 2016 rok

0
2376

Mój mąż przeczytał mi ostatnio fragment książki „ Jak crossfit® zmienił moje życie”:
„Najpiękniejsze i najcenniejsze chwile mojego życia to momenty, kiedy podejmowałem nowe wyzwania i wchodziłem na nieznaną drogę. Pierwsze kroki, pełne niepewności, strachu i ciekawości, zawsze były dla mnie źródłem inspiracji. Uważam, że nie podejmując nowych wyzwań, przestajemy się rozwijać, tracimy szansę przekonania się, jaki tak naprawdę drzemie w nas potencjał i jakie są nasze możliwości. Jeżeli zbyt długo tkwimy w świecie bezpiecznych przyzwyczajeń i utartych ścieżek, to z czasem tracimy energię potrzebną do nauki, poznawania i przekraczania kolejnych granic.”
Myślę, że jest to idealny tekst na styczeń bo w tym okresie mamy zwyczaj zastanawiania się nad nowymi wyzwaniami i jesteśmy wręcz podekscytowani tym wszystkim, co potencjalnie możemy osiągnąć.
Dla mnie na początku wielu wyzwań jest spacer Nordic Walking – podstawowy ruch wyzwalający w człowieku masę energii i sił twórczych, pozwalający uporządkować myśli. Niezwykle pomocny w utrzymaniu dobrej formy nawet na sportowym urlopie macierzyńskim. Mam nadzieję, że wkrótce zacznę biegać z kijami – oczywiście potrzebna jest do tego dobre przygotowanie kondycyjne, spotkanie z trenerem i dużo praktyki, ale mam w końcu na to cały rok…
Podczas sobotnich spotkań ograniczymy się do regularnych, czyli 60-minutowych treningów a dodatkowe treningi „wyjazdowe” będą organizowane w niedziele (od wiosny). Pomyślcie, gdzie chcielibyście pojechać i którą wycieczkę powtórzyć. Oczywiście planujemy trenować przez okrągły rok i niezależnie od pogody .
PS Zapraszam na mojego bloga, który prowadzę od grudnia: slowlifewpraktyce.blogspot.com
DSCN2208

DSCN2210