Treningi Nordic Walking w grudniu

0
2219

Pomimo mniejszej ostatnio liczby artykułów, nasza grupa Nordic Walking cały czas chodzi i ma się świetnie. W grudniu wszystkie treningi odbywają się „na miejscu” czyli w złotokłoskich lasach a trzeba przyznać, że dużo się tu ostatnio zmieniło.
Nasz tradycyjny Marsz Świąteczny wypada w sobotę – pokrywa się więc z terminem regularnych treningów.
Na Marsz zapraszamy, oprócz stałych bywalców i ich gości, wszystkich chętnych, którzy znajdą czas na chwilę relaksu 
Ćwiczenie „na dworze” staje się coraz bardziej popularne i doceniane. Modne jest spotykanie się w parkach, na plażach i w lesie, żeby niezależnie od pogody pooddychać świeżym powietrzem, zahartować swój organizm i przełamać własne słabości wynikające z przyzwyczajenia do wygody i klimatyzowanych pomieszczeń. Aby się rozwijać trzeba wyjść ze strefy komfortu.
Każdy człowiek ma swoją indywidualną wrażliwość i odporność na zimno. Czasami potrzeba trochę czasu, aby znaleźć właściwy dla siebie sposób ubierania się. Należy jednak pamiętać o łączeniu różnych warstw czym jest właśnie ubieranie się „na cebulkę”.
Jeżeli do tej pory nie mieliście ubrań sportowych „nowej generacji”, to najwyższy czas to zmienić. Przydadzą się w różnych sytuacjach są bowiem bardzo praktyczne i wygodne.
Najbliższa ciału warstwa powinna odprowadzać pot na zewnątrz – najlepiej sprawdzi się tu odzież z oddychających i ciepłych włókien, takich jak polipropylen i poliester. Bawełna nie jest tu odpowiednim materiałem.
Rola warstwy pośredniej to ogrzanie i izolacja. Materiał powinien wchłaniać wilgoć. Dobrze sprawdzą się tu grube i cienkie polary.
Warstwa zewnętrza chroni przed wiatrem i deszczem. Powinna być na tyle luźna aby nie krępować ruchów. Praktyczne są tutaj otwory wentylacyjne czyli suwaki, które można w razie potrzeby odpiąć.
Obuwie odgrywa bardzo ważną rolę ponieważ wspiera naturalny układ stopy i przywraca ją do właściwej pozycji w wypadku niewłaściwych stąpnięć. Istotna jest więc miękkość/sztywność materiału (podeszwy!), nieprzemakalność i wygoda.
Zachęcam wszystkich do aktywności. Zbliża się czas noworocznych postanowień…
DSCN1861

DSCN1866

DSCN1889

DSCN1943