Festyn w Szkole w Złotokłosie

0
2971

W najbliższą sobotę 30 maja w godz. 10-14 odbędzie się tradycyjny już Festyn przy Szkole w Złotokłosie. Będzie on dobrą okazją do zabawy zarówno dla najmłodszych tuż przed ich świętem “Dniem Dziecka”, dla mam, tuż po ich święcie “Dniu Matki” ale również dla wszystkich innych, którzy przyjdą, zabiorą dobre humory i zechcą spędzić ten dzień wspólnie.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji – kawiarenkę, grill, grochówkę wojskową, wiejski stół, loterię, wystawy, malowanie twarzy, strzelnicę, wizaż dla pań, pokazy strażackie, pokazy policyjne, występy uczniów, konkursy i wiele, wiele więcej!

10:00 – początek festynu;
10:00 – 12:00 – magiczne balony;
10:30 – 11:15 – pokaz judo Puma Złotokłos (sala gimnastyczna);
11:30 – początek Turnieju Siatkówki o puchar Prezesa LKS Perła Złotokłos (sala gimnastyczna);
12:00 – prezentacja i pokaz Policji Państwowej;
12:00 – otwarte spotkanie Piaseczyńskiego Klubu Poszukiwaczy Historii;
14:00 – zakończenie spotkania.

W trakcie festynu na scenie będą odbywały się przedstawienia, prezentacje, konkursy i pokazy dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzieży z Gimnazjum. Przez mikrofon będzie przekazywana informacja o wszelkich atrakcjach.

Plakat ZLOTOKLOS

 

Dojazd na festyn szkolny zapewni także Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa (dawniej Grójecka Kolej Dojazdowa)

W tym roku organizatorzy podjęli współpracę z piaseczyńskimi pasjonatami kolei wąskotorowej – Piaseczyńsko-Grójeckim Towarzystwem Kolei Wąskotorowej. Przygodę na naszym festynie można zacząć już wsiadając do wagonów kolejki. Podróż można zacząć na stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe w Piasecznie przy ul Sienkiewicza 14, pierwszy pociąg odjeżdża o godzinie 11:00. Do pociągu będzie można również wsiąść na wszystkich historycznych przystankach szlaku kolejowego (poniżej w gazecie znajdziecie rozkład jazdy).
Dla wszystkich zainteresowanych na stacji Tarczyn Wąskotorowy czeka niespodzianka – możecie obejrzeć manewry zmiany kierunku jazdy lokomotywy. Ci, którzy jechali z tyłu będą jechać teraz z przodu i odwrotnie, takie cuda tylko na kolei wąskotorowej. W ten sposób dojedziecie do następnej stacji czyli Złotokłosu. Do szkoły, która znajduje się przy ulicy Traugutta to już tylko krótki spacerek.
Powrót może nastąpić jednym z dwu następnych pociągów.
30 maja Towarzystwo Kolei Wąskotorowej w Runowie organizuje własną plenerową imprezę związaną z dniem dziecka. قوانين بلاك جاك Będzie ona trwała do godziny 15:30, czyli zakończy się półtorej godziny po festynie szkolnym. Każdy kto będzie odczuwał niedosyt festynowych klimatów będzie mógł skorzystać jeszcze z tej oferty. Zapewnione będzie wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci. Można będzie pograć w piłkę, badmintona, upiec kiełbaskę nad ogniskiem, zjeść coś pysznego z grilla i odwiedzić Miasteczko Country. Do stacji Runów będzie można dojść pieszo ze szkoły w Złotokłosie lub dojechać drezyną ze stacji Złotokłos. بينجو لعبة Drezyniarze zapewnią wiele ciekawych przejażdżek.

Kolejka 2 Kolejka 1

 

Piknik Zlotoklos