Wiosenne przebudzenie

0
2227

Najbliższy trening (21 marca) będzie dłuższy (ok. 1,5 godz.) gdyż grupa wybiera się nad rzekę, żeby wypatrywać pierwszych oznak wiosny. Czajki już są – a więc sezon wiosenny rozpoczęty!
Obecnie grupę prowadzi Paweł i będzie zastępował mnie mniej więcej do wakacji. Grupa jest jak najlepiej zaopiekowana gdyż Paweł łączy w sobie bardzo duże doświadczenie sportowe, instruktorskie, cierpliwość i uśmiech. Oczywiście jestem cały czas obecna mentalnie w grupie i jest ze mną kontakt.
Ostatnie wydarzenia to rajd po Łosiu i pierwszy powiew wiosny. Cała grupa ma już zbudowaną dobrą formę z którą można energicznie i bez zadyszki wkroczyć w tę bardziej aktywną część roku.
W okolicy spotykam też coraz więcej chodziarzy z kijami i biegaczy. Pamiętajmy, że kiedy chcemy wrócić do aktywności fizycznej po „nieprzepracowanej” zimie to należy zacząć łagodnie – tym bardziej, że niektórzy z nas cierpią na przesilenie wiosenne. Uszanujmy więc swój własny organizm i nie próbujmy nadrobić zaległości zbyt szybko bo i tak się nie da.
Moda na bieganie jest coraz bardziej widoczna – może dobrym pomysłem, żeby dołączyć do tego trendu jest spacer z kijami? Można też łączyć te dwie dyscypliny: część treningu to nordic walking a część to bieg. Zwróćmy też uwagę na podłoże – bieganie po asfalcie, choć wygodne, obciąża niestety stawy. Poza tym przy nierównym terenie inaczej pracują mięśnie. Przy okazji dodam, że zarówno jogging jak i tradycyjne spacery nie aktywują górnej partii ciała co ma miejsce przy nordic walking. Niestety, bez pomocy instruktora nie opanujemy tej sztuki.
Ostatnio udało mi się wybrać do Podkowy Leśnej. Myślę, że jeszcze powtórzymy trening w tym wyjątkowym miejscu. Dla zachęty załączam zdjęcia.
DSCN0700

DSCN0701

DSCN0702

DSCN0705

DSCN0707

DSCN0708

DSCN0711