Cały rok z Nordic Walking

2
3001

Co prawda grudzień jeszcze się nie skończył, ale można założyć, że w tym roku przed nami pozostały jeszcze tylko dwa treningi: sobotni – 20 grudnia i piątkowy – 26 grudnia czyli w drugi dzień Świąt. Termin Marszu Świątecznego musiałam zmienić ze względu na swój wyjazd. 
Pokusiłam się o małe statystyki i fotograficzne wspomnienia, żeby pokazać jak dużo w ciągu tego roku wspólnie przeżyliśmy i przechodziliśmy. Na pewno każdy ma w głowie obraz swojego najfajniejszego treningu, który wywołuje uśmiech na twarzy – bo to przecież oprócz ćwiczeń regularne spotkania, pogawędki i kojące spotkania z naturą
W roku 2014 odbyło się (do 12. grudnia włącznie) 50 sobotnich grupowych treningów. Dzięki temu przechodziliśmy wspólnie około 286 km. I „przegadaliśmy” przynajmniej 50 godzin. Tyle czasu spędziliśmy wspólnie na łonie natury i poznaliśmy lepiej nie tylko naszą najbliższą okolicę, ale też miasta-ogrody (Podkowę Leśną, Konstancin i Zalesie Dolne). Nie liczę tu treningów indywidualnych, warsztatów i wypadów ze znajomymi na dłuższe lub krótsze wędrówki.
Oczywiście, żeby nie spocząć na laurach, w tym roku też planujemy rajdy, Marsze Świąteczne i wyjazdowe – już obiecałam sobie, że w przerwie świątecznej opracuję trasę po Zalesiu Górnym.
Zachęcam wszystkich do regularnego uprawiania sportu na dworze zimą bo to najlepszy okres do budowania fundamentów naszej formy. Pamiętajmy również, że zbudowaną kondycję można bardzo szybko stracić, np.: tę budowaną przez pół roku w przeciągu półtora miesiąca.
Ja czekam na kopny śnieg, który urozmaici nasze marsze i będzie nowym bodźcem dla układu nerwowego i mięśniowego. A to, co dają nam zimowe treningi to przede wszystkim możliwość poprawienia odporności i zahartowania organizmu, usprawnienie procesu termoregulacji. Zimą mniej czasu spędzamy na dworze a więc każdy taki trening jest na wagę złota ponieważ dotlenia nasz mózg. Na koniec warto wspomnieć o wzmocnieniu psychiki i satysfakcji z wykonanego wysiłku – jeszcze w tym zimowym sezonie nie przeżyliśmy treningu ze śniegiem zacinającym w twarz, ale kto wie, może niedługo…
A.W. 0102030405060708091011121314

2 KOMENTARZE

  1. hej hej 😉 żyje ktoś z grupy NW ? Bo na głównej stronie SPK cisza …………… odnoszę wrażenie że brakuje kogoś aby zgasił światło 😉 Pozdrawiam Wszystkich .

  2. Nasza grupa Nordic Walking miewa się świetnie i już zaraz, zaraz pojawi się nowy artykuł ze zdjęciami. W najbliższą sobotę – 24 I – spotykamy się w Korzeniówce pod tablicami. Będzie mnie zastępował Paweł – ja tego dnia wyjeżdżam na szkolenie. Pozdrawiam 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.