Alfabet w Kinie za Rogiem w Tarczynie

0
2183

W sobotę 8 listopada o godz. 18 w Kinie za Rogiem w tarczyńskim domu kultury. Wstęp wolny.
“W dokumentach, jak w lustrze, odbija się kondycja naszego współczesnego świata, dlatego warto je oglądać. Zapraszamy na projekcję najnowszego filmu austriackiego dokumentalisty Erwina Wagenhofera pt.”Alfabet”.
alfabet
98% dzieci po urodzeniu ma wysokie IQ, ale po ukończeniu szkoły zaledwie 2% z nich osiąga takie same wyniki.Wszystkiemu winna jest przesadnie ustandaryzowana edukacja oparta na współzawodnictwie i wymiernych ocenach, która zabija dziecięcą kreatywność i wyobraźnię, ucząc szablonowego sposobu myślenia.
Czy teza zawarta w filmie jest słuszna? Czy cały system edukacji został skonstruowany w taki sposób, aby wypuszczać w świat jak największą rzeszę posłusznych konsumentów i nastawionych jedynie na wynik menagerów?
Na te oraz wiele innych tematów porozmawiamy po projekcji z Aleksandrą Pezdą, dziennikarką od lat specjalizującą się w problematyce edukacyjnej, autorką książki “Koniec epoki kredy”, prowadzącą program “Gra w klasy” na antenie radia TokFM.

Trailer oraz informacje o filmie:
http://www.againstgravity.pl/alfabet/
Pokaz specjalny filmu “Alfabet” odbędzie się 8 listopada o godzinie 18.00 w tarczyńskim Kinie za Rogiem. Zaproszenia do odbioru w GOK – pokój 101 (wstęp wolny; ilość miejsc ograniczona).