Stacja pogodowa

18
2747

Ciągle trwają starania o umieszczanie w internecie danych ze stacji pogodowej. Stacja jest zamontowana i zbiera dane meteorologiczne z Korzeniówki. Niestety wystąpiły problemy z podłączeniem do internetu. Stacja nie ma bezpośredniego połączenia z komputerem. Potrzebny jest do tego data logger. Ten co posiadamy niestety nie chce współpracować z tym modelem. Powinien, ale jak informuje producent czasami występuje rzadki problem niekompatybilności starszych data loggorów z nowymi stacjami.
weatherlink_datalogger
Czekamy w tej chwili na odpowiedź dystrybutora czy można data logger wymienić lub jakoś naprawić. O postępach będę informował.

18 KOMENTARZE

 1. Polski dystrybutor Davisa udzielił odpowiedzi. Wymieniliby rejestrator tylko wtedy gdyby to u nich został zakupiony. W innym wypadku niestety nie mają takiej możliwości. Zwróciłem się więc wczoraj do amerykańskiego sprzedawcy u którego kupowaliśmy poprzednią stację pogodową. I już dzisiaj mam odpowiedź:

  Marek, Yes I can do an exchange. If you send me the datalogger (no software or cables) and pay for return shipping (23.50 usd) for priority mail, I can exchange it for you.

 2. Z Amerykanami można cows kraść. Chodzimy z tacą czy jakoś się uskłada?

 3. Być może w tej chwili nasz niekompatybilny datalogger frunie sobie 35 tysięcy stóp nad Atlantykiem

 4. Tak:).

  Niestety, jeszcze nie dofrunął. Wczoraj pytaliśmy mailowo o to… Mam nadzieję, że nie zaginął w podróży…

 5. A teraz pytanie z zupełnie innej beczki: Panie Wiosna, czy nie dysponuje Pan może nową numeracja Korzeniówki? Bo. Jakoś nikt nam jej nie chce podesłać :(.

 6. Myślę, że w gminie mają na pewno. Wybiera się tam ktoś w najbliższym czasie?

 7. Nikt się nie wybiera? No to może zmieniono numery według jakiegoś porządku? Przecież wiecie, że już nie mieszkamy w Korzeniówce i nie trzymamy ręki na pulsie:). Może jest jakaś zorientowana osoba, chętnie poprawimy mapkę, Marek ma kilka dni wolnego wkrótce.

 8. W Gminie sprawa wygląda następująco. Nowa siedziba przy ul. Stępkowskiego pokój nr 113. tel. 22 715 79 34. Nie ma czegoś takiego jak mapka z ZASIEDLONYMI posesjami i przynależnymi im numerami porządkowymi. Jest natomiast mapka ze WSZYSTKIMI działkami i ich numerami geodezyjnymi i porządkowym. Mało czytelne i nie ma na czym wydrukować. Raczej mało przydatne. Jest natomiast ogólnodostępna strona geoportal.gov.pl do celów katastralnych na której mamy piękne zdjęcia satelitarne/lotnicze z uwidocznionymi numerami geodezyjnymi posesji ale bez numerów porządkowych. Gmina natomiast posiada segregator z kopiami wysłanych zawiadomień o nowej numeracji oraz wykazem tych zawiadomień: imię + nazwisko, ulica, numer porządkowy, numer geodezyjny. Taki wykaz + obraz ze strony geoportal + nieco pracy pozwoliłby uaktualnić naszą mapkę. To co jest do zrobienia to uzyskać z Urzędu kopię tego wykazu. Decyduje o tym Pani Kierowniczka, której nie było akurat w pokoju kiedy tam byłem. Rozmawiałem z miłą Panią urzędniczką – pierwsze biurko po prawej stronie przy wejściu. Obiecała, że da mi znać mailem lub telefonicznie czy dostanie taką zgodę. Na razie nic nie mam. Możemy poczekać ale lepiej kuć żelazo póki gorące. Może ktoś się tam uda i ponownie przyciśnie. Z kopią wykazu może być problem związany z ochroną danych osobowych. Ale akurat te kolumny można odciąć. Nam nie są potrzebne.

 9. O dziękujemy za wiadomości. My ze swojej strony spotkaliśmy się w sobotę z Fmtopem i mamy wiadomości dotyczące części numeracji w Korzeniówce. Ale dowiedzieliśmy się też, że część właścicieli oprotestowało nowe numery i oddało sprawę do sądu. Znając przewlekłość naszych postępowań, sprawa się będzie ciągnęła… Myśleliśmy, żeby nanieść część nowej numeracji, do której nie ma sporu, ale czy to nie stworzy jeszcze większego bałaganu? Zastanawiam się, mam nadzieję, że nie.

 10. Na stronie geoportal w zakładce TOPO są numery porządkowe posesji. Ale nie wiem czy są to numery nowe czy stare. U mnie nic się nie zmienia.

 11. Właśnie Ryan z USA napisał, że doszedł do niego nasz dataloger. W przyszłym tygodniu odeśle taki działający.

 12. Dziś listonoszka przyniosła PACZKĘ Z USA. W środku datalogger:). Czy jego wymiana sprawi, że stacja zacznie współpracować z internetem??? Taką mamy nadzieję. Próby wkrótce.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.