Trening pod okiem instruktora + zaproszenie

8
2752

W sobotę podczas treningu mieliśmy połączenie zabawy i poprawy techniki. Tym razem nie była to wycieczka krajoznawcza, ale pod bacznym (i jak zawsze przyjaznym) okiem instruktora każdy mógł znaleźć swoje optymalne tempo oraz zmotywować się w wyścigu. Emocji i dobrego humoru nie brakowało.

Rola instruktora jest bardzo istotna, gdyż im lepsza technika, tym więcej korzyści. Z jednej strony chodzący ma tendencję do zwalniania i niekontrolowania tempa, a z drugiej zbyt szybkie marsze (sportowe) mogą prowadzić do błędów, napięć i przeciążeń. Podczas naszych treningów tempo jest zmieniane w trakcie zajęć i tak dostosowywane do uczestników, aby ich forma rosła jak najszybciej.
Aby „poczuć” kije trzeba „wychodzić” pewną liczbę godziny – i co najciekawsze – nasze chodzenie zmienia się z upływem czasu, dając nam tym samym coraz więcej satysfakcji i zadowolenia. Czy nie można by się pokusić w tym miejscu o stwierdzenie: im więcej ty lepiej?

Rekonesans w Podkowie Leśnej

Przypominam wszystkim, że będziemy kontynuować zwiedzanie miast-ogrodów. Myślę, że następnym z nich będzie Podkowa Leśna (mam do niej stosunek sentymentalny, gdyż wychowałam się w tej okolicy).
Jest to tak ciekawe i urocze miejsce, że pokuszę się o pogadankę na ten temat (po którymś z treningów, aby w samej Podkowie nie „przegadać” treningu). Oczywiście wszystko w swoim czasie… Na razie załączam zdjęcia.

Zapowiedź treningu – 22 II

W najbliższą sobotę – OLIMPIADA ZIMOWA. Skoro już wszyscy poprawili technikę, pora na wykazanie się dobrą kondycją i czerpanie inspiracji z Pani Justyny (nie tylko przed telewizorem). Ubierzcie się lekko! Będzie gorąco!!!
15 II,NW 001

15 II,NW 010

15 II,NW 024

15 II,NW 028

15 II,NW 038

15 II,NW 039

15 II,NW 041

15 II,NW 044

15 II,NW 045

15 II,NW 047

Zapraszamy!

8 KOMENTARZE

  1. Podczas jutrzejszego treningu Nordic Walking będziemy mieli trening prędkości w 10-minutowych blokach. Proszę się jednak nie przestraszyć – będzie instruktor prowadzący oraz osoba “zabezpieczająca tyły” tak więc tempo będzie elastyczne. Zaczyna się robić “gorąco” – przypominam więc o wzięciu wody bo na pewno się spocimy 🙂

  2. Ale piękne medale!! 🙂 Jejku jak Wam zazdroszczę jutrzejszego treningu. Już mocno się stęskniłam za kijkami i nie mogę się doczekać powrotu do intensywnego ruchu. Trzymam za wszystkich kciuki, ale skoro Mietek “rozgrzyzł” moją “tajemnicę” to może być mocną konkurencją. 😉

  3. Ekstra, że mamy w Korzeniówce taką prężną grupę nordikłokingową:). Kochani, trenujcie! Na następnej olimpiadzie będziemy Wam kibicować całą wsią!

  4. Obserwuj kondycję NW nad morzem (mgp leniuchuje w Słupsku)- kto wie, może pojedziemy tam na Mistrzostwa Polski w chodzeniu po plaży… Ty tam sobie siedzisz a my tu kondycję robimy 😉

  5. W dzisiejszych czasach dobry kibic jest na wagę złota! Każdy tylko trenuje… A kto będzie kibicował??? 🙂

  6. Ja ! 🙂 Kibicuje tym co nad morzem i tym co w górach tym co na mazowszu i tym na Majdanie 😉

  7. Na dworze wiosenne klimaty! W związku z tym idziemy w poniedziałek nad rzekę (wersja przy miasteczku country) w poszukiwaniu bocianów. Proszę o zapisanie parametrów z trasy – za tydzień powtórzymy tę samą drogę i postaramy się poprawić wynik – nie ma śniegu więc wynik będzie miarodajny. Pójdziemy na rekord 😉

  8. Dzisiaj, to znaczy w poniedziałek, kolejna porcja NW z Agnieszką. Grupa była kameralna, ale tempo solidne. Krajobraz już się zmienił na bardziej przedwiosenny: woda, błotko i zapach rozmarzniętej ziemi. Nad rzeką fmtop sądował głębokość, przy pomocy kijka. Cały się zanurzył, oczywiście kijek. Ciągle poprawiamy rekordy i niebawem wystartujemy w olimpiadzie, złoty medal murowany razem z Kowalczyk lub Bródką, w zależności od warunków. Pozdrawiamy tych co ciężko trenują w górach lub nad morzem. Do zobaczenia na następnym treningu:)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.