Spacerowaliśmy po Zalesiu + zaproszenie

6
2639

Są takie momenty, które można nazwać magicznymi, gdyż pozostając w naszej pamięci, stają się częścią nas samych.

Zabytkowe aleje, starodrzew oraz domy, projektowane przez świetnych architektów dla intelektualistów XX wieku. Styczniowe słońce ogrzewające ścieżkę wijącą się wzdłuż rzeki – a przy tym snucie planów na letnią wyprawę kajakową. Spotkanie z przypadkowym człowiekiem, który grabiąc liście przed swoją posesją zatrzymuje nas opowieścią o dawnym życiu społeczno-kulturalnym tego miejsca… Spacerowanie w gronie ludzi pozytywnych i uśmiechniętych, łyk gorącej herbaty i złoty piasek na Górkach Szymona – czysta przyjemność.

jasełka-059 jasełka-056 jasełka 025 jasełka 021 jasełka 041 jasełka 051

A po tym wszystkim kawa przy kominku i poczucie, że zrobiło się coś dla ciała i ducha; dylematy „czy lepsza wieś, czy miasto” zaczynając parować… może to miejsce, gdzie żyjemy, to nie miasto – ogród, ale myślę, że troszkę zbliżyliśmy się do tego, co sprawia, że rozumiemy więcej.
Dziękujemy wszystkim za cudowny spacer oraz za utworzenie „zakładki” Nordic Walking.
Agnieszka i Paweł

Zapowiedź treningu w najbliższą sobotę 18stycznia

Bardzo różnorodna i momentami zaskakująca trasa w tempie fitness. Proszę o zabranie “bucików” na kijki.
Kilka zdjęć z zaplanowanej trasy.
zap1

zap2

zap3

zap4

zap5

zap6

zap7

 

Zapraszam!

 

 

6 KOMENTARZE

  1. Zapraszam na spacer po Zalesiu Dolnym, proszę pamiętać o “bucikach” czyli osłonach na groty kijków, fragmentami trasa marszu drogami asfaltowymi.

  2. Było super 😉 niech żałują Ci co wybrali leserskie spanie . Zalesie Dolne i Górki Szymona miejsca warte poznania 😉

  3. Było super 😉 niech żałują Ci co wybrali leserskie spanie . Zalesie Dolne i Górki Szymona miejsca warte poznania 😉

  4. Wspaniały spacer po Zalesiu Dolnym, byłam pierwszy raz w tym miejscu i …… jestem zauroczona…. Tyle, że dobrze coś wiedzieć na ten temat. Agnieszce i Pawłowi – dzięki za rys historyczny, kawał historii Polski 2 kroki od Korzeniówki. Wzruszenie nie mija. Coś jeszcze zrobimy z tą sprawą……
    Joanna

  5. Niezapomniany spacer po przeuroczym miejscu. Przyjemne z pożytecznym, przy okazji spora dawka historii- zupełnie gratis 🙂 Tak blisko nas, a byłam tam po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni. Nie mogę się już doczekać kolejnej wyprawy z cyklu “miasta ogrody”. Polecam wszystkim spacery z kijkami (jestem ich fanką od dawna), a szczególnie te pod okiem świetnej instruktorki Agnieszki. No i niech żałuję Ci co nie byli z nami!!!

  6. Prawdę mówiąc,myślałam,że decyzja o chodzeniu z kijkami to inwestycja w kondycję fizyczną..a tymczasem… mam też okazję żeby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy ,pośmiać się,poobcować z interesującymi ludźmi w otoczeniu pięknej (bez względu na pogodę) przyrody-polecam wszystkim.
    Dzięki- Agnieszce i Pawłowi za profesjonalne przygotowanie każdej wycieczki.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.