Sir-Com zamiast Jarpera

20
2534

Od 2 stycznia odbiór śmieci realizować będzie firma Sir-Com. Oto komunikat ze strony urzędu miejskiego:

Szanowni Państwo, dnia 28 listopada, odbyło się otwarcie ofert  na świadczenie usług odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych na terenie Gminy Tarczyn. Do przetargu przystąpiły i oferty złożyły firmy Jarper Sp. بيت365 z o.o. i Almax Sp. z o.o. Na mocy uchwalonego budżetu na ten cel na najbliższy okres 2,5 roku zostały zarezerwowane środki w wysokości 3,619 mln zł. Firma Jarper zaoferowała wykonanie usługi za kwotę 6,037 mln, a firma Almax 6,321 mln zł. Wobec tak dużej rozbieżności pomiędzy kalkulacją kosztów usługi, a ofertami, z uwagi na brak w budżecie środków w tak istotnie wyższej wysokości, przetarg został unieważniony i musi zostać ogłoszony ponownie. Do czasu wyłonienia w przetargu wykonawcy tej usługi, odbiór odpadów komunalnych na terenie naszej gminy realizowany będzie przez firmę SIR-COM

Informujemy Państwa, że:
1.    Do 31 grudnia 2013 r. odbiór odpadów komunalnych realizowany będzie jak dotychczas przez firmę Jarper.
2.    Posiadane przez Państwa pojemniki mają Państwo prawo użytkować do końca okresu świadczenia usługi przez firmę Jarper, tj. do 31 grudnia 2013 r.
3.    Po 2 stycznia 2014 roku usługa odbioru odpadów komunalnych będzie realizowana przez firmę SIR-COM, która do tego czasu jest zobowiązana dostarczyć do każdej nieruchomości 1 pojemnik na odpady zmieszane i worki na odpady selektywne (papier, szkło, plastik itp. قانون لعبة البوكر ).

W razie pytań prosimy o kontakt:
Referat Gospodarki Komunalnej Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska
tel. 022 715 79 25          email:  ref.gkim@tarczyn.pl

Prosimy o zgłaszanie nieprawidłowości.
Przepraszamy za ewentualne utrudnienia i niedogodności. كازينو الكويت


Zastępca Burmistrza
Grażyna Wiśniewska-Sas

20 KOMENTARZE

 1. Wg informacji otrzymanych telefonicznie w tarczyńskim urzędzie odbiór z Korzeniówki śmieci zmieszanych nastąpi w styczniu 4 i 20. Śmieci segregowane odbierać mają DOPIERO 27 STYCZNIA czyli prawie 2 miesiące od ostatniego odbioru!!!!!! Pani bardzo uprzejmie reagowała na pytania typu “GDZIE TRZYMAĆ ŚMIECI SKORO PO OKRESIE ŚWIĄTECZNYM CZYLI OKRESIE WZMOŻONEJ PRODUKCJI ODPADÓW MAM JUŻ 4 WORKI?” informując jednocześnie, że wg regulaminu wszystko jest OK bo odbiór ma być raz w miesiącu ;-).

  To są jednak tylko wstępne terminy odbioru bo nie mają jeszcze ostatecznie domkniętego harmonogramu więc zawsze można mieć nadzieję 😉

 2. Jak to gdzie trzymać? Nie trzymać – wyrzucić do lasu oczywiście.

  Ciekawe, co będzie z kubłami na śmieci…

  Ustawa śmieciowa jest do śmieci!

 3. No właśnie, widzisz jaki paradoks… Korzeniówka, a w zasadzie ulica Brzozowa przywitała Nowy Rok “na czysto”. Cztery “Niewidzialne Ręce” wysprzątały pobocza i mam nadzieję, że niewiele osób skorzysta z podpowiedzi “co zrobić z nadmiarem śmieci”.

  Niestety, na polanie koncertowej nadal lodówka czeka na właściciela… Może ktoś chętny? 😉

 4. Jest harmonogram na styczen na stronie Gminy
  W te sobote tj. 4 ( jak napisał Andrzej ) odbiór smieci nie segregowanych .

 5. U mnie skończyło się na “teoretycznie”. Smieci elegancko zapakowane w worek, wystawione przed bramę. Smieciarka a i owszem przyjechała, zatrzymała się, trochę pogłówkowała i sobie pojechała. Najwyraźniej coś jej nie pasowało bo śmieci zostawiła. Wracając już się nawet nie zatrzymała.

 6. U mnie śmieci zabrał Jarper, przynajmniej tak wynika z relacji moich dzieci, które wpuszczały śmieciarkę na podwórko. Przyjechali z samego rana dwoma samochodami, jeden zabrał śmieci a drugi …kosz. Jak koło południa pojawił się Sir-Com, to nic już dla nich nie mieliśmy. Powiedzieli, że na przywiezienie pojemnika mają 2 tygodnie, zobaczymy…

 7. 4 stycznia nie było nas w domu, nasza góra śmieci przed i poświątecznych rosła i rosła! Ale w zeszłym tygodniu SIR-COM dostarczył pojemnik, co prawda mniejszy niż wynikało z naszej deklaracji co do ilości śmieci, ale zawsze coś. Jarper nie dostarczył nam pojemnika przez pół roku. Dziś, zgodnie z rozkładem, wszystkie śmieci komunalne zabrane, z obu pojemników.

 8. Ja dzisiaj rano wystawiłem śmieci 1 raz od listopada bo mnie nie było w grudniu w terminach odbiorów . Wystawiłem śmieci w pojemniku jarper i co ? Sąsiad widział jak pod moja bramę pod jechał biały bus jarper i panowie wysypali na ziemię zawartość pojemnika , załadowali pojemnik na busa i odjechali . Wróciłem około 13 i zbierałem te śmieci rozwleczone przez psy po 200m odcinku ul. Topolowej . Pozostawiłem pozbierane śmieci w pojemniku sir com przed posesją . Jest godzina 20.10 teraz wstawiłem pojemnik że śmieciami za bramę na teren posesji . Q….. mam dość tego bałagani i całej pier……. uchwały śmieciowej . Mafie śmieciowe robią co chcą a my płacimy i mamy gówno do powiedzenia !

 9. U mnie nie odebrali śmieci w pierwszym terminie styczniowym. Zgłosiłem w Gminie. Sympatyczne pani oddzwoniła z informacją, że odbiorą następnego dnia (05.01). Odebrali 06 stycznia. Należy zgłaszać do Gminy.

 10. Stan na dziś (termin wywozu śmieci) na 16:38 – śmieci nie odebrane, stoją w worach, bo ciągle nie mamy KOSZA!!! Obiecanki urzędników można sobie włożyć między bajki. Nie wiem, czy już zbierać te śmieci do środka, czy może będą jeszcze jeździć… Zmrok zapada.
  Czemu rzeczy do tej pory normalne i zwyczajne, gdy tylko nasza gmina się w to zaangażuje, stają się straszliwie trudne? Beznadzieja.

 11. Zadzwoniłem do gminy i Pani sympatycznie przyjęła zgłoszenie poprosiła mnie o numer telefonu że oddzwoni z informacją co dalej ! i na tym się skończyło 😉 Śmieci do dziś nie odebrane i to nie tylko u mnie u mojego sąsiada też . Dalej nie pytałem ale widzę że pojemniki na innych posesjach też stoją dalej wystawione 😉 BEZNADZIEJA !

  Dziwimy się że coraz więcej śmieci pojawia się wokół dróg i w lesie ! Mamy odpowiedz Ludzie płaca za wywóz a śmieci nikt nie odbiera to wyrzucają gdzie popadnie ! Ja już nie posprzątam żadnego śmiecia z ulicy ! OD TEGO JEST GMINA !

 12. Witam. tak jak czytam są równi i równiejsi. A możne nie tak! U mnie z śmieciami wszystko było w porządku . Zgodnie z otrzymanym harmonogramem na styczeń ( na luty nie ma ) śmieci zmieszane zostały odebrane 4 i 20 stycznia. Dostałem worki ( i to kilka ) i nawet kosz – przerzucony przez bramę . Widziałem jak na Topolowej kosze rozwozili.
  Więc może kosze poginęły – jak skrzynki pocztowe.
  2 stycznia po raz drugi rozwalono moją skrzynkę pocztowa.- pierwsza ukradziona. Teraz druga ponieważ mocno przytwierdziłem została rozwalona.
  Ponieważ to drugi raz – zgłosiłem w Tarczynie w naszym FBI.
  Od naszego listonosza dowiedziałem się że tych ” ataków ” na skrzynki było kilka. Komu jeszcze skrzynkę rozwalono lub ukradziono ? Sugeruję tez zgłosić w FBI . No bo coś się dzieje. Czuj duch . Giną skrzynki pocztowe, no i chyba kosze. Coś z bezpieczeństwem w naszej Korzeniówce nie tak !
  Może Panie Prezesie trzeba by w 2014 roku rozważyć uruchomienie pieszych i zmotoryzowanych Patroli Ochotników Bezpieczeństwa ( POB ) naszego Stowarzyszenia – jak sobie FBI nie radzi ?

 13. 🙂 U mnie skrzynkę na listy tez rozwalono materiałem wybuchowym . kupiłem nowa plastikowa będzie mniejsza strata 😉 FBi i tak jest bezradne . Co do śmieci to zmiana naszych numerów na ul. Topolowej zrobiła niezłe zamieszani , na niektórych posesjach wiszą już nowe numery na pozostałych stare numery i Panowie z SIR com maja niezłe puzzle 😉 W dniu dzisiejszy około popołudnia Pani z gminy oddzwoniła ! O 13,45 podjechał samochód SIR-com i zabrał śmieci . powodem nie zabrania śmieci w pierwszym terminie było to że worki ze śmieciami były rozwalone przez psy i Panowie po prostu nie zbierają takiego bałaganu ! Powód numer 2 to Panowie będą tylko odbierać śmieci w pojemnikach które oni dostarczyli ! Problem jest w tym że bardzo dużo posesji nie ma zgłoszenia w gminie na wywóz śmieci a na co dzień mieszkają w domach na Korzeniówce . Z powodu nieuczciwych inni cierpią !! A śmieci z tych domów wędrują do rowów i lasów . Nie musimy powoływać Patroli Ochot­ni­ków Bez­pie­czeń­stwa ( POB ) 😉 Miasto Tarczyn ma Straż Miejską i ta straż powinna odpuścić sobie ustawianie w krzakach fotoradarów . Powinna kontrolować i nakłonić “dzikich” lokatorów do opłacania i oddawania śmieci firmie za to odpowiedzialnej .

 14. U mnie po złożeniu reklamacji śmieci odebrano. Kosza nadal nie mam.

  Mnie pani w gminie powiedziała, że śmieci będą odbierane z każdego pojemnika, także własnego, jeśli ktoś ma.

  Z tym, że są jakieś domy, które nie płacą, a śmiecą, to może i prawda, ale to nie jest główna przyczyna złego świadczenia usług. U nas ludzie są pozgłaszani, a i tak są problemy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.