Poetycki koncert

1
6455

Miłość, rozpacz, samotność… W ciepłe słoneczne popołudnie w Korzeniówce można było wysłuchać recitalu piosenek Jonasza Kofty. Sceną była korzeniówkowa polana, a scenografię stanowiły nasze piękne dęby, las i słońce. O miłości, rozstaniu i tęsknocie śpiewała aktorka Hanna Chojnacka-Gościniak.

Poezja zaklęta w piosenkach Jonasza Kofty czuła się u nas znakomicie. Śpiewana w takim otoczeniu brzmiała zupełnie inaczej. Bez mroku widowni, do której przyzwyczaił nas teatr, a przeciwnie – w promieniach słońca prześwietlających jesienny las. Rzeczywistość została zaczarowana, zatarły się granice między sztuką a naszą codziennością. Nawet przypadkowo spadający liść wydawał się częścią spektaklu.

Kto był, ten wie, że było pięknie i poetycko. Kto nie był, niech żałuje.

1 KOMENTARZ

  1. Zapraszam na przedstawienie “Radość Istnienia” w wykonaniu Hani Chojnackiej – Gościniak. Spektakl w Warszawie w Piwnicy na Wójtowskiej 30 listopada o godz. 19.00. Cena biletu 25 PLN. To właśnie z tego przedstawienia Hania śpiewała piękne piosenki w Korzeniówce, ciekawe czy będzie równie wzruszająco….. My jedziemy………

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.