Warsztaty Nordic Walking

5
2894

ulotka_nordic-(1)

Pora zacząć treningi Nordic Walking – rozważanie lokalnej instruktorki

Wakacje minęły bezpowrotnie… a wraz z jesienią przychodzi idealny czas na zajęcia Nordic Walking – bez komarów i upałów, z pięknymi kolorami wkoło i świeżym, pachnącym powietrzem. Czy przyroda nie jest jednym z powodów dla których tu jesteśmy?

Teraz jest najlepszy moment, aby zacząć treningi i wejść w dobrej formie w zimę, lekko wskoczyć w wiosnę i zaprezentować się jak najatrakcyjniej w lecie. Jesteśmy już rozruszani letnią aktywnością i doładowani energetycznie słońcem – nie pozostaje nic innego jak wykorzystać to.
Pamiętajmy, że to właśnie teraz zaczynamy pracę nad swoją kondycją i to ten moment decyduje o naszym samopoczuciu i wyglądzie latem.

Po wakacjach jestem bogatsza w instruktorskie doświadczenie i ruszam z zapałem na swoje stare trasy oraz odkrywanie nowych. Przeżyłam treningi z dziećmi na obozie judo oraz niezapomniane chodzenie z kijami w górach. I teraz już wiem, że nigdy w góry bez kijów się nie wybiorę, ponieważ to jest zupełnie inne chodzenie, tempo i zmęczenie – dla uściślenia: o wiele przyjemniejsze chodzenie, o wiele szybsze tempo i znacznie mniejsze zmęczenie.

Po wakacjach przyszła pora na nowe terminy zajęć grupowych oraz inne plany:

1. wrześniowe darmowe warsztaty Nordic Walking dla wszystkich, którzy chodzą, chcą chodzić, nie wiedzą jakie kijki wybrać lub czym tak naprawdę jest ta forma ruchu. Zapraszam wszystkich chętnych. Termin – 28 września godz. 11.

2. regularne grupy poniedziałkowe (11:00) i sobotnie (9:00). Mam nadzieję, że będzie tylu chętnych, że ustalę dodatkowe godziny. Zachęcam wszystkich, którzy sami zmobilizować się nie mogą, boją się sami wchodzić do lasu, lubią towarzystwo, liczą na wprawne oko instruktora oraz taki cykl treningowy, który przyniesie najlepsze efekty. A może przy okazji uda się poznać nowe miejsca?

3. kilkugodzinny rajd dla wytrwałych – myślę o trasie do Łosia.

4. wyjazd do Zalesia Dolnego i poznanie tego niezwykle pięknego i ciekawego pod względem historycznym miejsca (korzystając ze „Spacerownika” wydanego przez Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego).

A dlaczego warto chodzić z kijami? Bo to bardzo przyjemne, efektywne, zdrowe, wciągające i naprawdę nie ma wiele wspólnego z „normalnym” chodzeniem (to jest najczęstsza wątpliwość ludzi, którzy nigdy tego nie próbowali). A to, że ludzie chodzą nieprawidłowo to jedynie efekt braku znajomości właściwej techniki.
Kontakt: Agnieszka: 606-78-19-41.
AW

5 KOMENTARZE

  1. Nie jestem typem sportowca, ale odczuwałam brak ruchu, dlatego spróbowałam nordic walking z Agnieszką i ….jestem zachwycona! Dlaczego? Instrukcja trwała 5 minut, potem szybki marsz spowodował, że po kolejnych 10 minutach poczułam się mocno rozgrzana, ale nie miałam zadyszki  Agnieszka korygowała moje błędy, ale nie traciłyśmy specjalnie tempa marszu, pozostałe uczestniczy raz lub dwa na chwilę zatrzymały się bym mogła poprawić swój „styl”. Potem niewielką grupką przemierzałyśmy okoliczne dróżki. Godzinny marsz sprawił mi wielką frajdę i miałam poczucie, że zrobiłam „coś dla siebie”. Zachęcam!!!

  2. Dziś to i Ja zaliczyłem z grupą prawie 6 km , Trasa spaceru bardzo mi się spodobała ! Super atmosfera w grupie . Zachęcam i polecam za tydzień w sobotę o 9 ruszamy z pod szkoły w Złotokłosie 😉 Ja idę .

  3. To niezwykle sympatyczne – co tydzień 50% składu grupy to mieszkańcy Korzeniówki, spacery co sobota bez względu na pogodę. Instruktorka ma niezwykłą wenę: za każdym razem idziemy inną trasą a każda piękniejsza… planujemy również spacer w drugi dzień Świąt 🙂 Fmtop przyszedł i… błysnął talentem, ja za nim nie nadążam…….. jakby założył 7 milowe buty 🙂 zapraszamy!!!

  4. Zapraszamy wszystkich chętnych na TOWARZYSKI MARSZ ŚWIATECZNY ,który odbędzie się 26 grudnia o godz. 9 ;00 . Zbiórka przed brama szkoły w Złotokłosie . Piękna trasa , miła atmosfera oraz odpoczynek od leniuchowania gwarantowane . Dobra okazja, żeby spalić kalorie nagromadzone przy świątecznym stole i pooddychać świeżym powietrzem . Marsz w tempie rekreacyjnym . Grupa Nordic Walking

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.