Popsuta stacja meteo

37
2682

Jak wielu mieszkańców Korzeniówki i okolic zauważyło, nie działa nasza stacja meteo. Zawiniła niedawna burza, podczas której stacja została uszkodzona.
Stację zdemontujemy i obejrzymy z bliska rozmiar zniszczeń. Jest podejrzenie, że zniszczeniu uległy czujniki.
A może mieszka w okolicy jakiś ekspert od takiej aparatury?
burza

37 KOMENTARZE

 1. Najnowsze wieści:
  Stwierdziliśmy, że naprawa stacji własnym sumptem przekracza nasze możliwości. Została więc zdemontowana z dachu i czeka na zawiezienie do serwisu…

 2. Wszystkich wielbicieli naszej stacji pogodowej zawiadamiamy, że naprawa niestety nie jest taka prosta. Zabraliśmy stację do serwisu, ale zostaliśmy odesłani z kwitkiem, bo nie kupowaliśmy u nich. Gdyby nie osobista interwencja jednego z naszych szacownych członków, w ogóle nie chcieliby z nami gadać i odesłali do Grójca… A tak kazali przyjść na kolejną wizytę diagnostyczną… Wizyta wkrótce. Nie traćcie nadziei. My nie tracimy.

 3. Tak. Niestety. Dzwonił serwisant i powiedział, że naprawa będzie tak poważna, że będzie kosztowała prawie tyle, co nowa stacja (powyżej 1000 zł). Co robimy – prosimy o konsultacje społeczne.

 4. Deklaruje składkę 100zł oraz bezpłatną dalsza instalacje w mojej sieci bezprzewodowej z transmisją danych danych Neostradą do Internetu.

 5. Deklaruje składkę 100zł oraz bezpłatną dalsza instalacje w mojej sieci bezprzewodowej z transmisją danych danych Neostradą do Internetu.

 6. no to Henryk zadeklarował 200 zł 😉 a ja uważam że powinno się to naprawić ze środków które wpłynęły z 1% podatkowego

 7. Taaa, mnie tych ławek też brakuje. Ale drewno miało być darowizną od Andrzeja czy też jego taty i chyba niestety zostało zużyte w inny sposób.

  Fmtop, możemy to oczywiście zrealizować to z 1%. O wysokości wpływów z tego tytułu Andrzej informował podczas koncertu. Ale na wszystko nie starczy (mam na myśli to, że w tym roku organizowaliśmy Dzień Korzeniówki i koncert, na przyszły rok też mamy jakieś plany). Dlatego ogłosiliśmy konsultacje społeczne:).
  Aby wybadać hierarchię celów.

 8. To ja deklarują, że zaktualizuję mapę Korzeniówki i zlecimy ich wydrukowanie. Zaktualizuję też spacer po Korzeniówce – dołożę aktualne panoramy ulicy Brzozowej i jakieś nowe funkcjonalności. Co do stacji to posiadamy sprawny nieużywany moduł pomiaru natężenia promieniowania słonecznego.

 9. Jeśli chodzi o mapę – super. Moje stare sugestie: 1. na poprzednich mapkach numery posesji są prawie nieczytelne, może da się coś z tym zrobić? 2. dobrze byłoby w legendzie wprowadzić napis “tu jesteś” – ze strzałką + zlecić wykonanie 4-ch strzałek na folii do przyklejenia w punktach lokalizacji tablic – tak jak jest obecnie. 3. wykorzystać stare blachy.
  Co do stacji pogodowej. Jakoś wątpię by to naprawili. Jeśli koszt nowej jest porównywalny to chyba lepiej kupić. 300 już mamy. Jeszcze ze 2-3 osoby i resztę można uszczknąć z 1%. Choć też jestem za tym by z tą kasą zbytnio nie szaleć.

 10. Składam formalny wniosek do Zarządu , no chyba lepiej na ręce Prezesa utworzenia wydzielonego konta na zakup nowej stacji pogodowej. No i jej ubezpieczenia by nie powtórzyła sie przygoda jaka miała miejsce. Miejscowa Stacja pogodowa z jej bardzo rozbudowana funkcjonalnoscią stanowi atrakcje naszej doskonale prowadzonej strony www. Wiadomo czyja to głowa i rece.
  Drugą atrakcja chyba nie w pełni docenianą to Wirtualny spacer po Korzeniówce. Tez robota Marka. Ucieszyłem się że planuje dalszą rozbudowę tejże aplikacji. Proponuję Marku byś planowaną rozbudowę przedstawił na tymże forum , tak by mogła być rozbudowana o funkcje które zwiększą jej atrakcyjność i ułatwią orientację osoba które będą chciały szybko znaleźć określone cele. określone miejsca . Np. Polanę Koncertową, tablice informacyjne, określone posesje itd. W tym Atrakcje Korzeniówki nie koniecznie tylko osobowe , bo jest takich kilka ale np. przyrodnicze. Wywołanie dyskusji co w tym wirtualnym spacerze umieścić na pewno zwiększyło by atrakcyjność tej aplikacji . Zwiększyło grono jej uzytowników.

 11. Dziękujemy za wpłatę 100zł. Środki dotarły na konto. Ja już też “dolałem” 100zł więc brakuje jeszcze 1275zł…

 12. Dorzuciłem do kapelusza 50PLN na razie i opisałem sprawę stacji na forum. Może sympatycy forum na Facebooku też pomogą. Poczekajmy na odzew.
  Z tego co przejrzałem deklaracje to jakieś 400PLN powinno już być na koncie. 🙂

 13. No i akcja się rozwija . Pewnie już jest 500zł. Dla ułatwienia wpłat przypominam konto STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ KORZENIÓWKI
  38 1140 2017 0000 4102 1095 0345
  Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe – stacja pogodowa.
  Pytanie do Marka i Marcina – czy zapisy danych pogodowych się zachowały . Jeżeli tak to może najciekawsze za ostatnie 2 lata można by umieścić na naszej stronie.

 14. Dokładnie tak jest. 500 na koncie na nową stację pogodową – dzięki Henryku, Arturze, Pawle i Jurku. Brakuje jeszcze 975zł.

 15. Ze sprzedaży “trupa” naszej stacji uzyskaliśmy 110 zł. Wystawiamy też na sprzedaż stare komputery Apple, może ktoś się skusi. Potem oczywiście przelejemy pieniądze.
  Do nowej stacji brakuje coraz mniej… Może Mikołaj (Stowarzyszenie) coś dorzuci???

 16. W tej chwili mamy uzbierane 808 zł na stację pogodową. Zachęcam do klikania w reklamy na stronie korzeniówki to może wkrótce będzie z tego kolejne 100 zł. Jeszcze trochę starego sprzętu komputerowego czeka w kolejce do sprzedania więc niedługo powinniśmy mieć uzbierane ponad 1000 zł.

 17. Ej, jak tam?:) Klikacie?:)
  Zdradzę Wam tajemnicę – Jezier tak się wziął za zbieranie tych pieniędzy, bo marzy mu się stacja o oczko lepsza… Oczywiście trochę droższa… Ale współpracuje z modułem słonecznym.

 18. Klikaniem w reklamy raczej się nie dorobimy. Jeden klik to kilka-kilkanaście groszy (ale liczą się tylko unikalne kliki). Mamy uzbierane już wpływów z reklam prawie 80 zł, a jak przekroczymy 100 zł to będzie można wypłacić te pieniądze.
  Z naszej stacji nie wszystko się popsuło podczas awarii. Mamy nieużywany dotąd moduł mierzący natężenie promieniowania słonecznego, komputer i WeatherLink USB zbierający dane ze stacji i umożliwiający połączenie stacji z komputerem.
  Chciałbym aby udało się tym razem zamontować Davis Vantage Pro2 umożliwiający rozbudowę o dodatkowe czujniki.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.