Szkółka roślin Grąbczewscy

18
5459

Odwiedzając Szkółkę Roślin Grąbczewscy w Runowie, oprócz kolekcji sprawdzonych ogrodowych klasyków, poznają Państwo nowe, niespotykane wcześniej gatunki i odmiany. كيف تربح في الكازينو
Jest to ponadto firma życzliwa dla naszego Stowarzyszenia, użycza drzewko na nasze korzeniówkowe kolędowanie. لعبة الروليت في الكازينو

Grąbczewscy
Runów, ul. Kwitnąca 10,
05-504 Złotokłos
tel: (22) 726 90 58
tel: (22) 726 90 56
fax: (22) 726 90 57
e-mail: info@grabczewscy.com.pl
www.grabczewscy.com

Godziny otwarcia w sezonie (01.03.-30.10.):
poniedziałek-piątek 7:00-17:00,
sobota 7:00-14:00,
niedziela nieczynne
lub w innym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Godziny otwarcia poza sezonem (01. لعبة البوكر 11.-29.02.):
poniedziałek-piątek 8:00-15:00,
sobota, niedziela – nieczynne,
lub po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

18 KOMENTARZE

 1. Wszystkich lokalnych przedsiębiorców, którzy są zainteresowani zamieszczeniem na naszej stronie podobnej prezentacji, zachęcamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem. TO NIC NIE KOSZTUJE – chcemy promować lokalną przedsiębiorczość oraz jak najlepiej informować mieszkańców o lokalnych produktach i usługach. Zapraszamy!

 2. Zaraz, zaraz. Już dwa lata temu proponowałem by mieszkańcy rekomendowali okolicznych przedsiębiorców do czegoś w rodzaju zakładki “Rekomendowane usługi w okolicy”. Jakiś czas później na stronie TPK pojawiły się stosowne formularze zgłoszeniowe, które za naszym pośrednictwem owi przedsiębiorcy mieli wypełniać a my dostarczać zgodnie ze wskazówkami. Sam jak ten ostatni baran namówiłem chyba czterech takich ludzi do ich wypełnienia i wrzuciłem to do skrzynki pocztowej Henryka Piłko. PRZED DWOMA LATY!!! Na naszej stronie nic z tego się nie pojawiło. Czuję się jak ten ostatni palant bo zapewniałem ludzi, że zadowolony z ich solidnych usług rekomenduję ich do bezpłatnej reklamy do ewentualnego wykorzystania przez innych okolicznych mieszkańców. Były to m.in. warsztat samochodowy w Mrokowie (p. Gajda), Warsztat samochodowy w Złotokłosie (American cars – Paweł Sobański – tablica reklamowa tuż za kwiarenką w Złotokłosie – ulica w lewo), naprawa kosiarek (Henryków Urocze – Mokra 10) oraz sympatyczna Pani przy Warszawskiej (koło sklepu) w Złotokłosie od reklam. Nie podejmuję się nagabywania ich po raz drugi o dane do reklamy na naszej stronie bo wstyd mi za poprzednią nieudaną akcję. Jednak zachęcając do korzystania z ich usług proponuję by ktoś z TPK ich odwiedził i doprowadził w końcu do obiecanego umieszczenia ich reklamy na stronie Korzeniówki.

 3. Zaraz, zaraz . Wszystko co znalazło się w mojej skrzynce było przekazywane tam gdzie trzeba. i tak w bazie informacji lokalnej informacjami o PHUAP Andre się znajduje. Co z pozostałymi informacjami się stało będzie trudno wyjaśnić. Minęły dwa lata. Szkoda że ” reklamacje zgłaszana jest dopiero teraz.
  Proponuję powrót do akcji promocji lokalnej przedsiębiorczości tak zresztą jak to uczyniła Katarzyna – piękny przykład firma Grąbczewskich.
  Z pewnym uzupełnieniem by ” apel” Katarzyny uzupełnić konkretnym podaniem osoby, adresu która tą sprawą w SPK będzie się zajmowała.
  A swoja drogą warto wyjaśnić , co z tymi dokumentami się stało. Pomysł z moją skrzynką okazał się fatalny. Nie tylko w tym przypadku.

 4. Zgadzam się w Panem Wiosną – poprzednia akcja nie była udana, żal i szkoda, ale trudno – czasem coś się Stowarzyszeniu udaje, czasem nie. Tablica ogłoszeń sąsiedzkich też nie funkcjonuje tak, jak bym chciała:).
  Postanowiłam wrócić do pomysłu wizytówek okolicznych firm i zgłaszam się na ochotnika na tę osobę, która ze Stowarzyszenia będzie się tym zajmowała. Może da się naszą bazę powoli uzupełniać.
  Jeśli jakaś firma się do nas odezwie na przyjacielekorzeniowki@gmail.com, mail zostanie przekazany do mnie, OK?

 5. OK ale proponuję trochę inne podejście. Firmy (a bardziej nas chyba interesują drobniejsi usługodawcy) niekoniecznie znają naszą stronę. To raczej my jako usługobiorcy powinniśmy ich polecać i sugerować umieszczenie w naszej bazie (za ich zgodą) ku ogólnemu pożytkowi. Trafiam na jakiegoś okolicznego hydraulika, mechanika samochodowego, magiel, pralnię, pedicurzystkę fachowo obgryzającą pzanokcie, fryzjera modelującego sierść na głowie, delikatną masażystkę – jestem zadowolony z usługi, proszę o wizytówkę, pytam czy zgadza się na umieszczenie w bazie na stronie SPK i wizytówkę przekazuję Pani Katar (może w dalszym ciągu skrzynka pocztowa Pana Henryka?). Dane powinny oczywiście zawierać dni i godziny otwarcia, zakres usług, adres, telefon kontaktowy itp. Taka baza byłaby jednym z najbardziej użytecznych elementów strony TPK. W tej chwili wchodzę w Bazę Informacji Lokalnej i co widzę? Szkoły, sport, kościoły…. To widać i co gorsza słychać na pięć kilometrów. Mnie jest potrzebna informacja gdzie mi zacerują skarpetki, podrapią po plecach czy utną deskę. Poddaję to pod rozwagę. Przydałyby się jakieś choćby ogólne zasady zgłaszania do bazy.

 6. Pan Wiosna ma racje polecanie kogoś, kto jest dobry w tym, co robi To Nasz Obowiązek 🙂
  Ja ostatni wy google łem fachowców od naprawy zmywarki z Piaseczna (Żabieńca) przyjechało dwóch panów (Pinki i Mózg) 😉 i co zielone pojęcie, decyzja zabieramy zmywarkę do firmy potrzebny mocny kompresor, koszt naprawy minimum 600 zł – uznali
  😉 Zrezygnowałem z ich pomocy zapłaciłem panom dojazd 50 zł i do widzenia ;(. Z polecenia dostałem numer do młodego chłopaka z Bogatek iiiiiiiiiiiii pełne zaskoczenie naprawił w pół godziny! Nowe części + dojazd 150 zł i zmywarka hula do dzisiaj;)
  Od tego czasu uratował Nam jeszcze pralke i polecam jego usługi na prawo i lewo 🙂

 7. OK, niech tak będzie, choć osobiście lubię wizytówki ze zdjęciami, bo to mi dużo mówi o firmie. Mogę wrzucać te dane do bazy. Proponuję chwilę się jeszcze zastanowić nad tymi zasadami. Może wprowadzić rubrykę POLECA:…. np. POLECA: katar – korzystałam z usług tej dentystki, jest miła, fachowa i niedroga.
  Skrzynka musi być inna niż Henryka. Do naszej jest trochę za daleko:). Jakieś pomysły?

 8. Kupić skrzynke zamontować na naszej tablicy ogłoszeniowej przy ul.Topolowej i będzie ok 😉

 9. Jestem jak najbardziej za wizytówkami ze zdjęciami. W szczególności w odniesieniu do agencji towarzyskich. W pozostałych przypadkach zawsze można podjechać i zrobić jakąś fotkę. “Wiosna” poleca wcześniej rekomendowane usługi: kosiarki (itp.), cars services, reklamy. Dorzucę do tego jeszcze Auto-Adam z Grójca – można tam spotkać takie cacuszka jak bentleye, ferrari czy RR. Popieram sugestię Pana fmtop by na tablicy na Topolowej (rozumiem, że na rogu Leśnej) zainstalowć skrzynkę na wizytówki lub choćby odręczną rekomendację. Takie rekomendacje z zasady powinny zawierać namiar
  (telefon) na firmę (osobę) świadczącą usługi tak by sympatyczna Pani Katar mogła potwiedzić jej zgodę na umieszczenie w naszej bazie. Nie ograniczajmy się do ogólnie pojmowanych usług jak choćby polerowanie sztucznych szczęk babkom i dziadkom. Polecajmy sklepy, piekarnie, masarnie (zwędzone np.), gdzie kupić dobry miodek, świeżą rybę (za przeproszeniem), rasowego kota, chłopskie jaja itp itd.

 10. Panie Wiosna, nie poznaję Pana…
  Ponieważ prawdopodobnie formularze zbierane przez Pana Wiosnę zaginęły w pomroce dziejów, postaram się te dane zebrać raz jeszcze i wspomniane punkty usługowe obfotografować. Zajmę się w tym tygodniu, więc myślę, że to się wkrótce pokaże na stronie.
  Co do lokalizacji skrzynki – też popieram.
  Oczywiście punkty usługowe to skrót myślowy – chodzi o polecanie wszystkich wartych polecenia przedsiębiorstw.

 11. Co dodać do wizytówek, które wrzuciłam? Jakieś osobiste doświadczenia użytkowników chętnie bym dodała, typu: naprawiałem tłumik, szybko, tanio…
  Panie Wiosna, skrobnie Pan kilka ciepłych słów o Ameri can motor?

 12. Dzięki za wrzucenie do bazy moich trzech rekomendacji. Ameri can motor jeszcze nie widzę. Polecam. U p. Pawła serwisuję swój samochód od dobrych paru lat. Ma swoje kontakty i jakoś zdobywa części choć moja bryka jest już raczej zabytkowa. Warsztat solidny. Nie ma mowy o jakimś wciskaniu kitu czy naciąganiu klienta. P. Paweł pracował jakiś czas w Stanach – też jako mechanik samochodowy. Oprócz tego to harleyowiec. Rekonstruuje stare motocykle. W swojej kolekcji ma kilka zabytkowych harlejów i sokołów. Istne perełki. Przy okazji…. Co z propozycją Pana fmtop w sprawie zainstalowania skrzynki pocztowej na wizytówki polecanych fachmanów? Chętnie się dorzucę.

 13. Skrzynka – bardzo dobry pomysł. Proponuję powiesić ją przy tablicy gdzie jest prezentacja działań SPK w połowie Brzozowej. Może ktoś ma starą działającą skrzynkę, którą można odrestaurować?

 14. Tablice na Brzozowej Promenade – dobre miejsce.
  Przy okazji polecam kolejne usługi: Zakład Usług Kominiarskich – p. Robert Pawelec. tel. 500214632. Korzystam już od kilku lat. Terminowo. Wystawia stosowne kwitki o wykonaniu usługi.
  Wywóz szamba – “Wekom”, 05-555 Tarczyn ul. Zatylna 5 (uliczka na tyłach Gminy). tel 22 727 70 54. Umawiam się telefonicznie. Złączkę mam w ogrodzeniu więc nie muszę być na miejscu. Terminowo. Za 10m3 płacę 220zł. Płacę u nich na miejscu ale można kierowcy i chyba przelewem.
  Czy Pan fmtop może podrzucić namiary na tego fachmana od zmywarek, pralek i innych AGD?

 15. Może oddzielna zakładka dla sklepów spożywczych? Złotokłos, Prace, Marylka, Szczaki a nawet Tarczyn. Dni i godziny otwarcia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.