Śmieciarze wracają

28
2932

W ostatnią niedzielę jadąc “skrótem” leśnym w Korzeniówce oczom mym ukazały się przepiękne trzy prawdziwki… szkoda tylko, że niebieskie i niejadalne. Sfotografowałem znalezisko na wszelki wypadek. Pomyślałem, że gdyby Stowarzyszenie w przyszłości zorganizowało drugą edycję konkursu fotograficznego pt. “Leśne Skarby Korzeniówki” to bez zbędnych poszukiwań mam gotowe zdjęcie… Gdy wracałem do domu po kilku godzinach worki były już lekko naruszone przez zwierzynę i kilka folijek/papierków zaczynało wtapiać się w leśny krajobraz. Rano mógł to być już śmietnik o prominiu kilku metrów. Sam kiedyś miałem podobną sytuację gdy jadąc nocą nie chciało mi się zatrzymać i poświęcić 10 sekund na zabrani ładnego, nierozerwanego worka i przez to rano sprzątałem 15 minut. Nauczony doświadczeniem “obracając” autem 3 razy zabrałem worki pod dom. Znając przypadek z naszego lasu gdy w worku śmieci udało się odnaleźć faktury, dzięki czemu policja mogła ustalić sprawców i ukarać ich mandatem postanowiłem przejżeć znalezisko. Ku mojemu zaskoczeniu opakowania po artykułach spożywczych o czym dodatkowo poświadczyły odnlezione paragony pochodziły z Delikatesów ALMA. No cóż, pomyślałem, biedni ludzie wydali tyle pieniędzy na zakupy i nie mieli już ani grosza na opłacenie śmieciaża więc postanowili sami się w niego zabawić. Opakowania po produktach luksusowych – łosoś, kilkanaście butelek wina, gruzińska woda mineralna… W trzech workach wg znalezionych paragonów śmieci z okresu ok. miesiąca. Kierowany nadzieją znalezienia czegoś co pozwoli odnaleźć “przyjaciół lasu i pięknej Korzeniówki” spędziłem nad workami ponad pół godziny…

Udało się odnaleźć awizo z poczty z nazwiskiem i adresem. Warszawa, ul. Walcownicza (prawbrzeżna Warszawa – Falenica / Wawer). CZY PRZYPADKIEM WASZ SĄSIAD, ZNAJOMY LUB KTOŚ KOGO TYLKO LEKKO ZNACIE NIE ZAMIESZKUJE WŁAŚNIE TAM? Może mieszka wśród nas a w W-wie jest jeszcze zameldowany. Jeśli ktoś coś wie, prosimy o kontkt mailowy na przyjcielekorzeniowki@gmail.com

28 KOMENTARZE

 1. Jak się nie znajdzie właściciel drogą sąsiedzką to można to zgłosić do Straży Miejskiej w Tarczynie. Wiem, że się zajmowała taką sprawą i to skutecznie. Śmieci były przy cmentarzu w Tarczynie.

 2. Temat przekazałem Straży Miejskiej w Tarczynie. Ciekawe czy uda im się coś zdziałać…

 3. Wczoraj (10.12.2011) ok. 17.30 ul. Brzozową jechał ciemnozielony van/microvan na falenickich numerach rejestracyjnych (WT…). Samochód dość nowy (max 3-4 lata) z charakterystycznymi diodami LED wbudowanymi w reflektory.

 4. Mam nadzieję, że Straż Miejska coś zdziała. Trzy duże 120l worki + jakieś dwa stare, przyschnięte kwiaty ogrodowe oraz trochę liści nie weszłyby do zwykłego auta ale do vana pewnie tak…

 5. Wczoraj byliśmy na spacerze z psiakami, las zaśmiecony strasznie!!! W okolicach Leśnej dwa mini wysypiska, jedno z nich przy samej drodze, drugie w głębi lasu. Na skraju wsi, przy nowobudowanych domach, śmieci rozwleczone po obu skrajach drogi, typowe dla ekip budowlanych: puszki po piwie, pasztetach, fragmenty materiałów budowlanych…. W głębi lasu… jeszcze ciekawszy widok…. A może szybka akcja sprzatania, bez żadnych fajerwerków, tylko w kilka osób zebrać te śmieci i rozganizować wywiezienie? Bałagan budowlańców chyba zgłoszę do Straży Miejskiej.

 6. Popieram. Póki śniegu nie ma. Może w najbliższą niedzielę? Myślę, że jeśli zbierze się kilka osób wystarczy godzinka. Każdy musiałby przynieść kilka worków foliowtych.

 7. Proponuję sobotę, godz.12.00, taka mała rozgrzewka przed balem? Rozmawiałam z Urz. Miejskim: zabiorą zebrane śmieci w poniedziałek lub wtorek. Chyba, że własnym transportem zawieziemy do Tarczyna, to odbiorą je w sobotę. Niestety nie znam nikogo z przyczepką. Czy ktoś ma samochód z hakiem?
  Czy chętni do akcji mogą się zgłaszać? Chciałabym wiedziec ile osób weźmie udział w akcji. Ja zgłaszam 2 osoby.

 8. Dla mnie może być i 12 w sobotę. Proponuję zbiórkę na skrzyżowaniu Topolowej i Leśnej. W tych okolicach śmieci jest najwięcej. Niestety ani przyczepki ani haka nie mam. Deklaruję min. 2 osoby.

 9. i ma sie rozumieć ze pozbieram to do swojego auta i przechowam do odbioru gminnego , ok ?, 🙂

 10. Będę miała worki na śmieci dla wszystkich !! ale proszę pamiętać o własnych rękawiczkach.

 11. Noworoczna akcja sprzątania lasu zakończona!! Zebraliśmy: 14 worów śmieci + 2 telewizory!!!!. Bardzo dziękuję moim sąsiadom za udział w sprzątaniu, mimo kiepskiej pogody. Dziękuję Mietkowi za transport worków. Specjalne podziękowanie dla Urzędu Miejskiego w Tarczynie, pracowników Gospodarki Komunalnej za pomoc w zorganizowaniu odbioru śmieci. Pewnie najbliższe spacery po lesie będą większą przyjenością, dla wszystkich!!

 12. Ładnie! Dziś zając obudził się i nie było teleranka. Podobnie jak 30 lat temu tylko tym razem zamiast braku emisji ktoś zabrał leśne telewizory! A mieliśmy taki hiper-super nowoczesny interaktywny las… A tak na poważnie to gratulacje za zainicjowanie akcji, jej koordynację i udział. Dobrze, że w Nowy Rok wchodzimy z nieco mniejszą ilością śmieci w lesie… WSZYSTKIEGO DOBREGO W 2012.

 13. 2 styczeń rano przed godzina 9 jadąc topolową, leśną i brzozowa juz zauważyłem nowe reklamówki pełne śmieci. To jest przykre, że mamy takich współmieszkańców.Jak takim życzyć czegoś dobrego w Nowym Roku ? ……………..

 14. Oj przykre… Mieciu, jednak jako pozytyw mogę powiedzieć, że takie “wieśki” dają nam okazję przy sprzątaniu lasu spotkać się, porozmawiać, wypić piwko (pod warunkiem, że nie jedziemy gdzieś dalej…). Jak widać SĄ PLUSY. Jednak bardzo chętnie pod tablicami SPK usiadłbym sobie pijąc piwko, patrząc jak zbierają śmieci Ci co je rzeczywiście zostawili. Normalnie czasami czekam na kogoś, kogo mógłbym przyłapać jak wyrzuca śmieci jak szeryf “w sam południe”…

 15. Niedawno znajomy myśliwy podesłał mi link do kamer internetowych, które jego koło zainstalowało w swoim łowisku. Oczywiście tylko po to, żeby podpatrywać zwierzynę a nie do niej strzelać :-). Dzięki temu 24 h 7 dni w tygodniu dozorowanych mają kilka miejsc, gdzie zwierzyna zazwyczaj wychodzi. Gdyby zainstalować kilka kamer w miejscach, gdzie najczęściej wyrzucane są śmieci, cały świat mógłby obserwować zwierzątka. Także te dwunożne świnki. Może w ramach jakiegoś projektu ekologicznego?
  Poniżej link do strony ze wspomnianymi kamerami:
  http://www.sthubertus.pl/index.php?a=kamery
  Osobiście polecam pierwszą – działającą tylko w porze zimowej

 16. Pojawiają się pomysły aby monitorować las. To jednak dołujące, że część społeczeństwa uważa porośnięte cudze nieogrodzone działki za miejsce do wyrzucania swoich odchodów. Wystarczy, że pogoda oraz stan dróg są w miarę dobre i codziennie w lesie pojawiają się nowe kwiatki. Czasami śmieci same z siebie potrafią przewędrować z jednej strony drogi na drugą.

 17. W piątek ok. 18.50 przed Runowem nakryto osoby, które wynosiły worki z gruzem w krzaki na pobocze. Na samochodzie widniał napis Kons-bud (volkswagen transporter). Samochód był widywany też w Korzeniówce na Brzozowej. Panowie bardzo się denerwowali, ale wynosili worki mimo to.
  Wyładowywanie worków z gruzem

 18. Witam serdeczenie Sąsiadów,
  podłączam się do walki z brudasami, którzy twierdzą, że śmieci to nic, gdyż …. “się rozpuszczą” (tak ostatni jeden “burak” bronił się po tym jak wyrzucił pudełko po papierosach do rzeczki w Tarczynie i został przeze mnie potraktowany “odpowiednio”). Mnie w ramach walki z tymi brudasami udało się spisać 3 samochody – i uprzejmie poinformować, że jak rano znajdę śmieci to nr rejestracyjny i marka, tego samego dnia znajdzie się w bazie Policji i Straży Miejskiej. Nie wiem, czy to nie byli śmieciarze, czy może się jednak “zlękli”, ale śmieci się nie pojawiły (hura!). Wiem, że to nie polityczne, ale takie odnoszę wrażenie, że jakby udało się jednego złapać, spuścić zwykły … lanie, potem sfotografowaći i wywieścić na wjeździe do lasu z ostrzeżeniem “Ty będziesz następny jak zostawisz po sobie ślady…” to może dotarło by do nich, że ten las jest jednak “monitorowany”.
  Żywię nadzieję, że mentalność uda się jednak kiedyś zmienić i tych śmieci będzie coraz mniej! Pozdrawiam. Małgosia

 19. Wiemy kogo mamy monitorować, mam nadzieję, że wysoki mandat w szybki sposób wyedukuje pracowników firmy Kons- bud. Oby!
  Jezier – medal za czujność!!

 20. Pani Małgosiu,
  to witamy w gronie “pozytywnie zakręconych” Jeśli mieszka Pani w Korzeniówce lub w sąsiedztwie to zapraszamy do wspólnych działań, również związanych ze sprzątaniem lasów. Co roku, wiosną, sprzątamy wspólnie okoliczne lasy, ostatnio przyłączyli się mieszkańcy Marylki. Mamy wsparcie Urzędu Miejskiego w Tarczynie, osób zajmujacych sie gospodarka komunalną, po akcji odbierają śmieci. Proszę się z nami skontaktować, zapraszamy!!

 21. Mnie to boli podwójnie znam chłopaków z firmy Cons-bud i jestem zaskoczony że oni tak utylizują odpady .

 22. Rozmawiałem przed chwilą z właścicielem Kons-bud zaznaczył, że jego firma dba o prawidłową utylizację odpadów budowlanych. Obiecał napisać w mailu dlaczego te worki trafiły na działkę w Runowie, ale zaznaczał, że było to wcześniej ustalone z właścicielem.
  Niezamierzone z mojej strony jest oczernianie uczciwych przedsiębiorców. Z mojego poprzedniego wpisu usunąłem określenie śmieciarze i nr rejestracyjny.
  Mam jednak nadzieję, że mieszkańcy dalej będą zwracali uwagę na to kto i co pozostawia w lesie lub przy drodze.

 23. Można uznać całe to zajście za nieporozumienie ! Chłopaki w rzeczywistości wykonywali tam usługę transportową .

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.