Wybory 2011

14
3033

Oto jak głosowaliśmy lokalnie w gminie Tarczyn i Piaseczno* oraz w najbliższych obwodach do głosowania:

Wyniki dla gminy Piaseczno są po zebraniu danych z 91,67% komisji wyborczych. Inne dane są już końcowe.

Senatorem w naszym okręgu wyborczym został Łukasz Maria Abgarowicz z Platformy Obywatelskiej

14 KOMENTARZE

 1. Przewaga PiS-u jest zaskakująca, ale muszę przyznać, że informacja o Nelli to jest dopiero SZOK!
  Szczerze mówiąc jestem zniesmaczony :/

 2. Nie ma innej gminy niż Tarczyn w powiecie piaseczyńskim w którym wygrałby PiS. Co więcej przewaga PO nad PiS w żadnej innej gminie nie jest niższa niż 5 punktów procentowych.

 3. Platforma 6, PiS 4, RP 1 i PSL 1. To przewidywany podział mandatów w naszym okręgu wyborczym do Sejmu.
  PO – Halicki, Rosati, Zakrzew­ska, Ole­chow­ska, Cza­plicka, Durka
  PiS – Błasz­czak, Dorn, Sasin, Szyszko
  RP – Dęb­ski
  PSL – Pie­cho­ciń­ski
  To moje typy

 4. Ciekawa sprawa… mieszkam w Korzeniówce w gminie PiS ale do gminy PO mam zaledwie 300m. Będę bacznie przyglądał się gdzie żyje się lepiej ;-).

 5. No bo okręg wyborczy był większy niż jedna gmina Tarczyn. Neli wygrała w naszej gminie ale to nie wystarczyło do pokonania kandydata Platformy.

 6. Witam
  Od dawna wiadomo, że w Tarczynie elektorat PiS jest górą, tymi wynikami bardziej pasujemy do powiatu Grójeckiego. Oznacza to generalnie, że jest sporo do zrobienia jeśli chodzi o edukację i budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Poza tym Tarczyn jest gminą wiejsko-miejską, a na wsi PiS się dobrze trzyma i w Tarczynie rządzi ekipa sympatyzująca z PiS. A Nelli była w Tarczynie na pożegnaniu lata, tzw. owocobranie. Może to dało jej u nas jakieś dodatkowe punkty, bo wszędzie było jej pełno i namiot PiSu też postawili.
  Poza tym wcale mnie nie zaskakuje wysoka lokata Ruchu Palikota, ludzie zagłosowali po prostu “przeciw”.

 7. Nie wnikając w sympatie polityczne, trzeba przyznać, że stronicy PIS są najlepiej zorganizowani w gminie Tarczyn. Z PiS wywodzi się vicestarosta piaseczyński Pan Marek Gieleciński. Do tego aktywnym na forum publicznym jest przewodniczący rady gminnej Jan Dębski.

 8. No to wcale się już nie dziwię takim wynikom. Jedna partia się stara i są efekty bo druga ma ten region w głębokim poważaniu. A i lokalne władze pomagą: namiocik na gminnym festynie, artykuł w gminnej gazetce.

 9. Ale ta gazetka (tuba) wisi też na stronach Urzędu. Artykuły ostatnio pisze p.Rode, nowa mieszkanka gminy i chyba mocno wspierająca PiS. Kandydowała z ich listy do sejmu teraz. Założyła tu też klub Gazety Polskiej.

  A ja tymczasem zapraszam od czasu do czasu na nowe, trochę skromne na razie forum Tarczyna i okolic. na http://forum.tarczyn24.com

  Właśnie się organizujemy. Czekam na konstruktywną krytykę. 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.