Stacja pogodowa Korzeniówka

17
3889

Stacja pogodowa już działa bez zakłóceń

Sprawdź aktualną temperaturę, ciśnienie atmosferyczne, kierunek i siłę wiatru oraz ilość opadów deszczu. Wystarczy kliknąć w zamieszczony poniżej obrazek lub w banerek.

Dane aktualizowane są co kilka minut.
Stacja pogodowa zlokalizowana jest w centralnej części Korzeniówki na dużej nieosłoniętej działce ok. 12 metrów nad ziemią. Klikając w poniższe zdjęcie można obejrzeć panoramę z dachu budynku na którym zamontowane są czujniki.

17 KOMENTARZE

 1. Marcin . Proponuję zamienic ekrany. 1.Aktualne warunki i dzisiejsze max i mina. + info ” Kliknij a otrzymasz szczegóły – na drugim ekranie. A niezależnie od tych uwag – gratulacje !. .

 2. Witam, strona z pogodą będzie wkrótce zmodernizowana…
  Jest aktualnie w ostatniej fazie testów 🙂

 3. Witam serdecznie przyszłych sąsiadów.
  Jako przyszły sąsiad z Marylki w czasie budowy bardzo była mi
  przydatna ta pogodynka bo sprawdzałem czy padało czy też nie
  na bieżąco.
  Niestety od nocy nie działa 😀
  I rano pojechałem a tu wszedzie błoto 🙂
  Czy może coś wiadomo czy bedzie jeszcze działać?/
  Pozdrawiam

 4. Wygląda na to, że wszystko już działa.
  Przez jakiś czas serwer nie miał łącza internetowego (efekt wczorajszych burz).
  Ładnej pogody życzę.

 5. Hm. Bede sie upierał ze nie dziala 🙂 Wskazuje temp 16,8 C od rana:)
  Jesli to Pana stacja pogodowa to naprawde super sprawa.
  Jak już zamieszkam to może sobie sprawie taką samą:)
  Co do pogody to na moją gliniastą drogę dojazdową mieli wejść Panowie i robic w zeszły poniedziałek…. była ulewa w nocy z niedzieli na poniedziałek, weszliśmy w gumiakach i zrezygnowaliśmy. Teraz przeschło, mieli wejśc dziś:). Niestety nocne opady zmieniły droge znów w błotnistą breję.

 6. Przyznaję – rzeczywiście wystąpiły problemy z eksportem danych na serwer.
  Przed 15 wszystko ruszyło tak jak powinno 🙂
  Co do stacji pogodowej, to po co kupować, skoro na stronie Korzeniówki są zawsze (prawie zawsze) aktualne dane 🙂
  Przestoje były sporadyczne (to chyba pierwszy tak długi)…

 7. Ale fajnie, że ktoś na bieżąco korzysta z tej stacji. I to ktoś, kto jeszcze nie jest mieszkańcem!
  My z kolei zbieramy się, aby przeprowadzić analizę danych ze stacji pod kątem opłacalności paneli fotowoltanicznych i wiatraka.

 8. Żaby udowodnić że korzystam na bieżąco to znów zgłosze awarie 🙂
  Pokazuje dane z godziny 6.14 🙂

 9. Echhh, jakoś pechowo tydzień się zaczął 🙂
  Stacja ponownie nadaje! 🙂

 10. Panie Marcinie!!!! Spoko, spoko. W technice, jak już jest, zawsze się coś zatnie. Stacja pogodowa w Korzeniówce i pogoda prezentowana on line na www to pomysł genialny. A mamy też prognozę na parę dni do przodu. Codziennie tu zaglądam i natychmiast wiem: do CPENu po paliwo do kosiarki czy do GS po piwo. Młodzieży te skróty wyjaśnią prapradziadkowie. Podobnie genialnym i zrealizowanym pomysłem jest wirtualny spacer po Korzeniówce. Serdecznie gratuluję jednego i drugiego. I tak trzymać.

 11. Katar, myślę że sporo więcej ludzi korzysta z danych stacji. Dzięki uprzejmości SPK mamy też link do danych ze stacji na Forum Tarczyna i okolic. 🙂

 12. My korzystamy regularnie, czasem kilka, kilkanaście razy dziennie. Nawet termometru nie potrzebuję za oknem, tylko klikam na pogodę w Korzeniówce i już wszystko wiadomo – bez odrywania się od komputera 😉

 13. To ekstra. A jakie macie jeszcze pomysły na ogólnowsiowe sprzęty, których zakup przez jedną osobę czy gospodarstwo byłby nieekonomiczny, ale przez całą wieś już tak? Pomińmy takie detale jak brak pieniędzy czy problem, gdzie to będzie stało – po prostu burza mózgów. Może kiedyś w przyszłości coś nam się uda zrealizować. Ja kiedyś myślałam o profesjonalnej zgniatarce do śmieci. A w jednej wsi koło Gorzowa to jest normalnie wiejski basen…

 14. Kilka ławek w lesie. Coś prostego. Kawałek deski na jakichś prostych nogach wkopanych w ziemię. Wiem, że las prywatny ale chyba właścicielom nie powinno to przeszkadzać. Na sprzątanie też nie idziemy do nich po zgodę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.