Europejskie fundusze w Korzeniówce?

6
2653

Stowarzyszenie Przyjaciół Korzeniówki wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie przyszłorocznych działań ze środków unijnych. Za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Mazowsza”  złożyliśmy wniosek w ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2015 na operacje, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi, tzw. „Małe projekty”.

W 2012 roku chcielibyśmy otrzymać wsparcie na zorganizowanie dwóch
lokalnych działań pod wspólnym hasłem: “U nas pięknie, zdrowo, kolorowo”:

1. Impreza integracyjna dla lokalnej społeczności.

Podczas imprezy odbędzie się:

a) “I Turniej Wsi” do którego zaprosimy reprezentacje co najmniej 6 wsi z gmin Tarczyn i Prażmów. Będzie to turniej sprawnościowy połączony z konkursem wiedzy o regionie.

b) “Slow food Korzeniówka” – kiermasz lokalnych wytwórców jedzenia wysokiej jakości. Dodatkowo jako efekt po kiermaszu wydany zostanie folder informacyjny nt poszczególnych wytwórców i ich produktów.

 

2. Cykl 8 wycieczek rowerowych po gminie Tarczyn i Prażmów.

Efektem tych wycieczek będzie powstanie wydawnictwa promującego przyrodnicze dziedzictwo obszaru gmin Prażmów i Tarczyn. Zaproponujemy w nim również krótkie amatorskie ścieżki rowerowe. Powstanie też turystyczna podręczna mapa gmin Prażmów i Tarczyn z zaznaczonymi amatorskimi ścieżkami rowerowymi i ciekawymi miejscami.

Oprócz tego wszystkie przygotowane publikacje zostaną zamieszczone na stronie internetowej do pobrania w wersji elektronicznej. Dodatkowo powstaną interaktywne panoramy 360 stopni 20 najciekawszych miejsc znajdujących się na przygotowanych mapkach.

 

Liczymy na pozytywną opinię Rady LGD “Perły Mazowsza” na temat wniosku…

[polldaddy poll=5435276]

6 KOMENTARZE

  1. Szybkie pytanie odnosnie pkt. 1b – mamy profesjonalnych wytwórców w okolicy? Czy chodzi raczej o amatorów?

  2. Chodzi o profesjonalnych wytwórców żywności wysokiej jakości, którzy mają siedzibę na obszarze gmin Tarczyn, Prażmów, Góra Kalwaria i Konstancin Jeziorna, lub którzy dopiero rozpoczną taką działalność. Chcemy z jednej strony rozwinąć ofertę otwartych imprez dla mieszkańców organizowanych w Korzeniówce – taki kiermasz żywności przyciągnie na pewno gości nie tylko z najbliższych wsi. Z drugiej strony chętnie byśmy poznali i współpracowali z takimi producentami oraz być może zachęcili kolejnych do rozwinięcia podobnej działalności.

  3. Jak nieoficjalnie dowiedziałem się w biurze LGD Perły Mazowsza na wczorajszym zebraniu Rady LGD nasz projekt (jako jeden z kilku) został wybrany do dofinansowania.

  4. Wszelkie dokumenty związane z naszym projektem i uznaniem go za zgodnego z LSR zostały już przekazane przez LGD Perły Mazowsza do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Kolejnym etapem będzie weryfikacja wniosku przez tą instytucję, a następnie podpisanie umów z beneficjentem czyli nami. Na pewno powinniśmy uzbroić się w cierpliwość bo jak pokazuje dotychczasowa praktyka potrwa to minimum kilka miesięcy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.