Europejskie fundusze w Korzeniówce?

6
2173

Stowarzyszenie Przyjaciół Korzeniówki wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie przyszłorocznych działań ze środków unijnych. Za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Mazowsza”  złożyliśmy wniosek w ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2015 na operacje, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi, tzw. „Małe projekty”.

W 2012 roku chcielibyśmy otrzymać wsparcie na zorganizowanie dwóch
lokalnych działań pod wspólnym hasłem: “U nas pięknie, zdrowo, kolorowo”:

1. Impreza integracyjna dla lokalnej społeczności. fogadóiroda angolul

Podczas imprezy odbędzie się:

a) “I Turniej Wsi” do którego zaprosimy reprezentacje co najmniej 6 wsi z gmin Tarczyn i Prażmów. Będzie to turniej sprawnościowy połączony z konkursem wiedzy o regionie. bukméker képzés

b) “Slow food Korzeniówka” – kiermasz lokalnych wytwórców jedzenia wysokiej jakości. Dodatkowo jako efekt po kiermaszu wydany zostanie folder informacyjny nt poszczególnych wytwórców i ich produktów.

 

2. Cykl 8 wycieczek rowerowych po gminie Tarczyn i Prażmów.

Efektem tych wycieczek będzie powstanie wydawnictwa promującego przyrodnicze dziedzictwo obszaru gmin Prażmów i Tarczyn. Zaproponujemy w nim również krótkie amatorskie ścieżki rowerowe. Powstanie też turystyczna podręczna mapa gmin Prażmów i Tarczyn z zaznaczonymi amatorskimi ścieżkami rowerowymi i ciekawymi miejscami.

Oprócz tego wszystkie przygotowane publikacje zostaną zamieszczone na stronie internetowej do pobrania w wersji elektronicznej. Dodatkowo powstaną interaktywne panoramy 360 stopni 20 najciekawszych miejsc znajdujących się na przygotowanych mapkach. ingyen letölthető nyerőgépes játékok

 

Liczymy na pozytywną opinię Rady LGD “Perły Mazowsza” na temat wniosku…

6 KOMENTARZE

  1. Szybkie pytanie odnosnie pkt. 1b – mamy profesjonalnych wytwórców w okolicy? Czy chodzi raczej o amatorów?

  2. Chodzi o profesjonalnych wytwórców żywności wysokiej jakości, którzy mają siedzibę na obszarze gmin Tarczyn, Prażmów, Góra Kalwaria i Konstancin Jeziorna, lub którzy dopiero rozpoczną taką działalność. Chcemy z jednej strony rozwinąć ofertę otwartych imprez dla mieszkańców organizowanych w Korzeniówce – taki kiermasz żywności przyciągnie na pewno gości nie tylko z najbliższych wsi. Z drugiej strony chętnie byśmy poznali i współpracowali z takimi producentami oraz być może zachęcili kolejnych do rozwinięcia podobnej działalności.

  3. Jak nieoficjalnie dowiedziałem się w biurze LGD Perły Mazowsza na wczorajszym zebraniu Rady LGD nasz projekt (jako jeden z kilku) został wybrany do dofinansowania.

  4. Wszelkie dokumenty związane z naszym projektem i uznaniem go za zgodnego z LSR zostały już przekazane przez LGD Perły Mazowsza do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Kolejnym etapem będzie weryfikacja wniosku przez tą instytucję, a następnie podpisanie umów z beneficjentem czyli nami. Na pewno powinniśmy uzbroić się w cierpliwość bo jak pokazuje dotychczasowa praktyka potrwa to minimum kilka miesięcy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.