Stacja kolejowa Korzeniówka

8
2973

Szanowni sąsiedzi,

Jak pokazały nam wiosenne przygody z roztopami, beznadziejność przypadku pt. ul. Brzozowa czy też kompletny brak zrozumienia swojej roli w kontekście pojemników na surowce wtórne (a raczej ich braku…) i krótką pamięcią radnych – nie mamy co liczyć ani na inicjatywę, ani na wsparcie ze strony gminy w rozwiązywaniu bardzo lokalnych problemów.
Wydaje mi się, że wspólnymi siłami możemy jednak poprawić sobie jakość życia, wykorzystując kolejkę wąskotorową, która przebiega obok nas. Co myślicie o takich dwóch inicjatywach:

1. Stacja kolejowa Korzeniówka, czyli ustawienie “kolejowej” tablicy z nazwą miejscowości przy torach w obrębie wsi, jako element promocji lokalnej i zwrócenie uwagi na problemy komunikacyjne.

2. Tygodniowy eksperyment komunikacyjny, czyli puszczenie w ciągu tygodnia roboczego pociągu z 1-2 wagonami, w godzinach szczytu – pomiar ruchu i ankieta, która pozwoliłaby Kolei Piaseczyńskiej przymierzyć się biznesowo do takiej usługi.

8 KOMENTARZE

  1. Popieram. Trzeba tylko jakoś rozsądnie określić miejsce gdzie tę tablicę się ustawi. Co do eksperymentu to nie wiem czy okres wakacyjny będzie “reprezentatywny”. No i oczywiście chyba powinien być poprzedzony kampanią informacyjną. Sam pomysł jest jednak bardzo dobry.

  2. Stacja kolejowa Korzeniówka powinna stać przy ul. Tarczyńskiej na wprost ul.Warszawskiej za przejazdem przez tory z ul . Topolowej na ul.Tarczyńską . Proponuje składkę na drewno i budujemy 😉

  3. Nie wiem jak jest dokładnie ale prawdopodobnie jest tak, że PKP podnajęła to marszałkowi, ten staroście, a starosta burmistrzowi. Burmistrz zaś stowarzyszeniu. A wszystko to działo się dawno temu gdy na wymienionych stołkach zasiadali często inni ludzie.
    O wszystkim należy chyba rozmawiać z Piaseczyńskim Towarzystwem Kolei Wąskotorowej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.