Pismo z Piaseczna…

5
3050

Od maja br. na terenie Korzeniówki i najbliższych miejscowości zarówno po stronie gminy Tarczyn jak i Piaseczno realizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Korzeniówki projekt “Wspólna Zielona Ziemia”. Projekt, którego celem jest integracja lokalnej społeczności oraz edukacja ekologiczna zakładał w ramach właściwej promocji przekazanie pisemnej informacji o nim najważniejszym osobom i instytucjom lokalnym. Na początku czerwca pisma informacyjne wraz z harmonogramem działań projektowych oraz zaproszeniem do udziału w nich trafiły do sołtysów okolicznych miejscowości, szkół, jednostek OSP, parafii, samorządowców gminnych Tarczyna i Piaseczna, samorządowców powiatowych oraz do władz obu sąsiadujących na granicy Korzeniówki gmin.

W dniu dzisiejszym (27.06.2011) otrzymaliśmy pismo od Z-cy Burmistrza Piaseczna z podziękowaniem i gratulacjami inicjatyw, które realizujemy. Pismo prezentujemy poniżej.

Pismo PIASECZNO

5 KOMENTARZE

  1. “Pozostaje mi tylko żałować, że Korzeniówka nie leży na obszarze gminy Piaseczno” I ja też żałuje 😉

  2. Dla naszych działań granice są umowne i mocno zatarte. Ograniczają nas tylko własne możliwości. Więc nie ma czego żałować. W nazwie mamy Korzeniówkę ale przyjaciół chcemy mieć na większym obszarze. I dla wszystkich przyjaciół robić wspólnie coś fajnego.

  3. Nieskromnie chciałem przypomnieć, że jakiś czas temu wspominałem o tym, żeby rozważyć czy nie lepiej byłoby nam w Piasecznie. To było przy okazji informacji o wysokości podatków od nieruchomości.

    http://www.korzeniowka.org/?p=1305

    no i oczywiście warto przypomnieć sobie dalsze komentarze do tej informacji

  4. A jaka jest procedura? Patrząc z dystansu, byłoby sensowniej, choćby dlatego, że Złotokłos, Henryków i okolice należą do Piaseczna, więc mamy granicę administracyjną w środku wsi. Starostwo i tak w Piasecznie. A poza tym, Tarczyn jest dużo bardziej rolniczą gminą, podczas gdy w Korzeniówce rolników (chyba) jak na lekarstwo.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.