Wspólne sprzątanie 2011

4
4937

W tym roku nasze wsie (Korzeniówka, Henryków i Złotokłos) uczestniczyły w mazowieckiej inauguracji corocznej akcji społecznej “Czysty las leczy nas”, która organizowana jest od kilku lat  pod patronatem Wojewody. Równolegle sprzątano poza naszymi wsiami dwie wsie w gminie Grójec. Mieszkańcy Korzeniówki już trzeci rok z rzędu uczestniczą we wspólnym sprzątaniu. Jako duży sukces uznać należy dołączenie w tym roku do akcji, głównie za sprawą nowopowstałego Stowarzyszenia Miejscovi aktywnych mieszkańców dwóch wsi – Złotokłosu i Henrykowa. W tych wsiach ilość zebranych śmieci przerosła wyobrażenia organizatorów akcji. Przygotowanych mieli 150 worków a wg ocen bezpośrednich koordynatorów okazało się to 2-3 kronie za mało. W trakcie sprzątania musieli oni w lokalnych sklepach dokupić kolejne worki… W Korzeniówce, która z roku na rok jest coraz czystsza (w roku 2009 zebrano ok. 130 worków, w 2010 – ok. 60) okazało się, że zaplanowane na 2 godziny sprzątanie zakończyło się już po godzinie a ilość zebranych worków nie przekroczyła 30. To pokazuje, że coroczne akcje mają znaczący wpływ na wygląd naszych miejscowości. Dzięki nadspodziewanie szybkiemu sprzątaniu mieszkańcy Korzeniówki na grillu spotkali się pół godziny przed czasem, natomiast mieszkańcy mocno zaśmieconego Złotokłosu i Henrykowa przybyli z ponad godzinnym opóźnieniem. Wszyscy jednak bawili się wyśmienicie, dla wszystkich starczyło ognia na grillu, jedzenia i picia również… Tego typu spotkania są ważnym elementem lokalnej integracji i tworzenia wspólnoty mieszkańców. 

Wszystkim, którzy zechcieli poświęcić sobotnie przedpołudnie na czyn społeczny bardzo dziękujemy.

Stowarzyszenie Przyjaciół Korzeniówki

4 KOMENTARZE

  1. Dotychczas było tak, że worki po sprzątaniu lądowały od razu w samochodzie z kontenerem który na telefon przyjeżdżał. W tym roku niestety samochód się trochę popsuł i worki mają zostać zabrane w tygodniu.

  2. Tak jak pisze Marek. Gmina zawsze od razu podstawiała kontener i zabierała śmieci. Niestety w tym roku mają jakąś większą awarię auta i dlatego też nie odebrali śmieci w sobotę. Wczoraj zadzwoniłem do Pana Chudzikowskiego z przypomnieniem. Pamiętał i obiecał wysłac awaryją ekipę gdyż duże auto ciągle zepsute. Gdy wracałem z pracy ok. 19 okazało się, że temat załatwiony…

  3. Jedno sprostawanie do opisu sprzątania Jeziera. W akcji sprzatania uczestniczyla również Wólka Pracka, co prawda była reprezentowana przez jedną tylko rodzinę ale Państwo Kiljańczyk zasługują na szczególne uznanie bo zebrali ok. 25 worków śmieci. Z trudem zabrałem je na przyczepkę, a nie należy ona do malych! Mam nadzieje że tak jak w Korzeniówce z roku na rok bedzie coraz mniej śmieci w Złotokłosie, Henrykowie, Wólce Prackiej. O Szczakach nie pisze bo ich sołtys stwierdził że u nich jest czysto i KAŻDY sprzata swoja okolice. Szcześciaże!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.