Park rozrywki w Złotokłosie

14
7574

Na obszarze ponad 32 hekatarów ma powstać Park Rozrywki Advenrure World Warsaw w Złotokłosie.

Będzie się składał z następujących części:

1. Zewnętrzny park rozrywki z wesołym miasteczkiem

2. Kryty kompleks basenowy – aquapark wodny świat

3. Parking nawet na 3000 samochodów

4. Będą też restauracje

Wszystko to w miejscu dawnych stawów dworskich na tyłach parafii w Złotokłosie. W ciągu dwóch tygodni ma być znany termin spotkania inwestorów z mieszkańcami na którym będą odpowiadali na pytania odnośnie budowy i późniejszego funkcjonowania parku rozrywki. Na razie informacji jest niewiele. Jeśli się pojawią to postaram się aby tutaj też je opublikować. Mapka z planem parku ma zostać opublikowana w najnowszym numerze “Złotego Głosu“.

Być może wkrótce informacje o parku rozrywki pojawią się na stronie internetowej:

adventureworldwarsaw.com

Kolejna znaleziona strona w budowie:

www.laspalm.com

Oto jak wygląda przyszłe miejsce inwestycji

Zdjęcia zrobione zostały 12 i 15 kwietnia w godzinach przedpołudniowych.

Stawy, trasa ekspresowa S7 i Adventure World z lotu ptaka

(Przy robieniu grafik użyłem zdjęć z serwisu ZUMI, materiałów prezentujących przebieg S7 firmy Eurostrada oraz mapki opublikowanej w kwietniowym Złotym Głosie)

14 KOMENTARZE

 1. Nowy numer Złoty Głos można pobrać ze strony http://www.miejscovi.pl
  Byłem w gminie widziałem dokumenty złożone przez inwestora. Nie ma tam mowy o hotelu, torze kartingowym, zadaszonym parkingu. Trudno zadaszyć parę hektarów na 3000 samochodów w terenie pod linią wysokiego napięcia.
  Marku, liderze Ty nasz najdroższy, mogę autoryzować Ci informacje na ten temat i udostępnić wgląd do dokumentów. Możesz sam pojechać do Piaseczna i poczytać. Bardzo chcę rzetelnie!!!!!! poinformować społeczność o planowanej inwestycji.

 2. Przymiarki do tej inwestycji trwają już od kilku miesięcy. Wcześniej była mowa o hotelu, SPA, torze kartingowym, hali, basenie. Teraz koncepcja trochę się zmieniła. Zakres powiększył się o kilka dodatkowych działek. Jak rozumiem nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje.
  Czy łatwo coś wybudować czy trudno to już tylko ocena. W centrum handlowym janki jest zadaszone kilka hektarów z przeznaczeniem na parking więc dla mnie nie jest to takie nierealne.
  Na razie trwają starania o zmianę planu zagospodarowania terenu czy nawet obowiązującego studium. Zobaczymy jak bardzo gminne prawo zmieni się aby powstała ta inwestycja. Wstępnie na działkach na których ma być zlokalizowany parking miało być 80% czynnej biologicznie powierzchni. Po uwagach inwestora zgodzono się na zmniejszenie do 60% tej powierzchni oraz dopuszczono bilansowanie zieleni na dachach budynków.
  W związku z tym napisałem, że parking prawdopodobnie będzie zadaszony ale po twoich uwagach Jacku wycofałem się z tego stwierdzenia.

 3. Na mapkach to wszystko wygląda pięknie. Pozostaje tylko pytanie kiedy?
  Kiedy S7 i kiedy park rozrywki? Czy nie będziemy już wtedy za starzy?

 4. Budowę parku rozrywki inwestor chciałby rozpocząć jeszcze w tym roku. Trasa S7 powstanie najwcześniej w 2015 r.
  Dzisiaj doszło trochę nowych zdjęć placu na którym powstanie Adventure World.

 5. Z informacji, dostępnych w Internecie wynika, że przy tym kompleksie ma powstać także oczyszczalnia ścieków. Może przy okazji będzie można wybudować kanalizację na odcinku ulicy Akacjowej – od cmentarza do pętli autobusowej. To z kolei może przyspieszyć ułożenie tam asfaltu. Ciekawe, czy Gmina Piaseczno rozważała taki wariant? A skoro to niedaleko od Marylki i Korzeniówki to może i te miejscowości udałoby się Gminie Tarczyn pod tę oczyszczalnię podłączyć?

 6. Według zapewnień inwestora park rozrywki chcą podłączyć do kanalizacji piaseczyńskiej i oczyszczalni w Głoskowie. Deklarują chęć partycypowania w kosztach budowy sieci do Złotokłosu, przepompowni oraz modernizacji oczyszczalni w Głoskowie.
  Co do kanalizacji w Złotokłosie to w zeszłym roku z projektu ogólnego została wyłączona ul. Piaseczyńska na odcinku od pętli do cmentarza. Mają tam w tym roku położyć kanalizację ślepą aby powiat mógł dokończyć inwestycję budowy drogi. Będzie asfalt na brakującym odcinku.
  Przy okazji kanalizacji w Złotokłosie ma być wybudowana też kanalizacja w Marylce i Korzeniówce. Niestety tylko kawałek a dokładnie ul. Pracka na odcinku od cmentarza (Piseczyńska/Akacjowa) do ul. Warszawskiej (torów kolejki wąskotorowej). Gmina Tarczyn zgodziła się na ułożenie instalacji w ul. Prackiej pod warunkiem podłączenia mieszkańców tej ulicy – południowa strona ul. Prackiej to Marylka i Korzeniówka.
  A więc wystąpi sytuacja, że kanalizacja będzie dochodziła do początku ul. Topolowej w Korzeniówce. Technicznie nie będzie przeszkód aby ułożyć kanalizację w Topolowej. Tylko czy byłaby wola po stronie gminy Tarczyn oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie?
  Jest w każdym razie temat, którym można by się zająć. Czy znajdzie się ktoś chętny pociągnąć tę sprawę?

 7. No Marku zaimponowałeś mi swoim zasobem informacji. “Pociągnąć sprawę” mogą w tej sytuacji tylko urzędnicy. Jak widać są możliwości techniczne – pozostaje właściwie tylko kwestia formalności no i pieniędzy. Gmina Tarczyn uzyskała ostatnio wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – w formie częściowo umarzalnej pożyczki na budowę wodociągów. Może wystarczy im przekazać te informacje, które zamieściłeś powyżej. Poza tym osoby przyłączające się do kanalizacji też przecież ponoszą jakieś koszty.

 8. Tak to już jest, najczęściej 10 przeciwników, przekrzyczy 100 zwolenników. Ale z drugiej strony nie ma inwestycji w Polsce przeciwko której nie byłoby protestów. A jednak czasami coś powstaje.

 9. “Gdaka” w osobie Pani Małgorzaty Tarnawskiej informuje: “Ta trasa będzie realizowana po 2013 r., żadnej precyzyjniejszej daty na razie nie mogę podać” …
  Już na początku roku z zestawienia STANDIA zniknęła S7 w naszej okolicy (wcześniej z miesiąca na miesiąc regularnie przesuwali datę wydania decyzji środowiskowej) co chyba jest jednoznaczne z przesunięciem inwestycji na termin po 2015r.
  Nie wiem, dlaczego w takim razie Pani rzecznik wypowiada się tak nieprecyzyjnie (chyba, że ro archiwalna wypowiedź z lutego 2011).

  dla zainteresowanych:
  http://www.gddkia.gov.pl/dane/standia.pdf

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.