Henryków ratuje Wronią

3
6683

Nieprzejezdna dotychczas ulica Wronia została częściowo wysypana betonowym tłuczniem i od dzisiaj można po niej przejechać bez narażania się na utonięcie w błocie. Na naprawę drogi w dniu dzisiejszym dostarczone zostały 3 wywrotki betonowego tłucznia po 30 ton każda. Materiału nie do końca wystarczyło na wysypanie odcinka od ul. Brzozowej do Słowiczej dlatego część drogi należy przejechać łąką. Dodatkowo gmina Piaseczno pozwoliła na zagospodarowanie ok 20 ton tłucznia, który wysypany był na końcu ulicy Żabiej i być może ten materiał pozwoli zakończyć odcinek od Topolowej do Słowiczej. Akcję zorganizowali i sfinansowali mieszkańcy okolicznych domów. Według relacji społecznych koordynatorów akcji koszty naprawy wyniosły 40 zł za tonę tłucznia + 100 zł za godzinę pracy koparko ładowarki. Chęć partycypacji w kosztach (ok 400 zł na osobę) wyraziło 10 właścicieli posesji z Henrykowa i 1 z Korzeniówki. Organizatorzy nie ukrywali zawodu: „Liczyliśmy na większą pomoc mieszkańców Korzeniówki – ulic: Bażanta, Wilgi i Skowronka, dla których Wronia to jedyny publiczny dojazd i wyjazd (poza będącą również w dramatycznym stanie drogą leśną, która należy do Lasów Państwowych), ale tylko jeden mieszkaniec wyraził chęć dołożenia się do naprawy”.

3 KOMENTARZE

  1. Szacunek dla wszystkich, którzy przyczynili się do naprawy ulicy Wroniej – drogi gminnej. Tak wykonana droga powinna przez dłuższy czas w dobrym stanie służyć mieszkańcom.

  2. Jeśli chodzi o drogi to: wszyscy, którzy wpłacili pieniądze na remont ul. Wroniej czyli 11 rodzin otrzymali sprawozdanie z dotychczasowej akcji. Jest coś takiego jak solidarność sąsiedzka i poczucie wspólnoty w imię których to wartości mimo iż dojazdu do ul. Bażanta nie udało się udrożnić nie żałuję tych 400zł. Jest jeszcze deklaracja jednej rodziny z ul. Bażanta (400zł) ale jeśli nie będzie kolejnych 3-4 deklaracji to działanie nie ma sensu gdyż cała wywrotka i koparka kosztuje ok. 1400zł.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.