Puma Złotokłos na ścieżkach kariery

0
2557

IV Turniej “Kuźnia Młodych Talentów” Józefów 04.12.2010 r.

W sobotę 04.12.2010 odbył się w Józefowie k/ W-wy już po raz czwarty turniej judo pod nazwą “Kuźnia Młodych Talentów’’. Wzięło w nim udział 183 zawodników z 18 klubów. Mimo krótkiej tradycji turniej cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest jednym z nielicznych w skali kraju, w którym mają prawo startu najmłodsze roczniki, czyli urodzeni po 2000 roku. Drugim czynnikiem nie pozostającym bez znaczenia jest to, że organizowany jest w pięknej nowoczesnej hali sportowej Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji .

Dla naszych zawodników turniej ten był ważny, z powodu pierwszego startu w nowych barwach klubowych – UKS PUMA Złotokłos.

Większa część naszych zawodników i zawodniczek to nowicjusze, którzy trenują od niedawna i były to dla nich pierwsze w życiu zawody. Tym bardziej cenne są sukcesy jakie odnieśli, które przyniosły zarówno trenerce, rodzicom jak i samym dzieciom sporo radości.

Klub  UKS  Puma reprezentowali:

Agnieszka Trajer – zajęła II miejsce, srebrny medal -kat. 28 kg

Julia Królikowska – zajęła III miejsce, brązowy medal -kat. 25 kg

Dominika Michalska – zajęła III miejsce, brązowy medal -kat. 34 kg

Marysia Kłobukowska – zajęła V miejsce -kat. 23 kg

Zuzia Wójtowicz – zajęła V miejsce -kat. 23 kg

Kasia Praszczałek – zajęła V miejsce -kat. 28 kg

Dawid Zieliński – zajęła V miejsce -kat. 46 kg

Hania Praszczałek – zajęła VII miejsce -kat. 31 kg

Maksymilian Celejewski- zajął VII miejsce -kat. 30 kg

Bardzo dobrze spisał się też Mateusz Rodowicz, który startował w silnie obsadzonej kategorii 35 kg i najmłodszy z zawodników Staś Trajer -kat. 21 kg.

Wszystkim bez wyjątku należą się słowa pochwały za wzięcie udziału w turnieju, podjęcie trudnej,     a czasami nierównej walki. Początki nie są łatwe, ale samo wyjście do walki jest już zwycięstwem.

Wszystkim  zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy ! 😀

Andrzej Królikowski

Więcej na temat klubu w zakładce -Informator-Oświata lub na stronie  judo-puma.pl