Wyniki wyborów do Rady Miasta Tarczyna

23
3657

W niedzielnych wyborach do Rady Miasta Tarczyna w okręgu 15 (Prace Duże, Kolo­nia Prace Duże, Prace Małe, Korzeniówka-Marylka, Gładków) głosy zdobyli:

161 – Marek Karwowski z Prac Małych (KWW Nasze Prace)

150 – Paweł Młoźniak z Prac Dużych (KWW Wspólny Suk­ces)

61 – Zdzisław Wysocki z Prac Dużych (KWW Nowo­cze­sna Gmina)

Frekwencja wyniosła 51 %. A więc na kolejną kadencję wybraliśmy nowego radnego, bo poprzednie wybory (w 2006 r.) wygrał Paweł Młoźniak.

W wyborach na Burmistrza na kolejną kadencję wybrana została już w I turze Barbara Galicz (KWW Wspólny Suk­ces).

W inych okręgach wyborczych wygrali:

Nr1. – Bystrza­nów, Wólka Jeżew­ska, Wer­dun, Jeże­wice, Boro­wiec, Many, Sucho­struga, Świętochów

Małgorzata Włodarczyk (KWW Nowoczesna Gmina)

Nr2. – Sucho­dół, Marianka, Księ­żak, Nosy

Sławomir Jan Parol (KWW Wspólny Sukces)

Nr 3. – Janó­wek, Wola Przy­pkow­ska, Kolo­nia Wola Przy­pkow­ska, Przypki

Zygmunt Sławomir Bęza (KWW Wspólny Sukces)

Nr 4. – Grzędy, Koto­rydz

Jan Bronisław Dębski (KWW Wspólny Sukces)

Nr 5. – Tar­czyn ulice: Kazi­mie­rza Dobro­wol­skiego, 1 Maja, Msz­czo­now­ska, Osie­dle Tar­czy­nianka, Dolna, Cmen­tarna, Miodowa

Tomasz Stanisław Mędrzycki (KWW Wspólny Sukces)

Nr 6. – Tar­czyn ulice: Owo­cowa, Kole­jowa, Gró­jecka, Komor­nicka, Niecała

Piotr Andrzej Cybulski (KWW Nasza Gmina – Naszym Domem)

Nr 7. – Tar­czyn Osie­dle Ustro­nie bloki nr 3-9

Marek Marian Młynarczyk (KWW Wspólny Sukces)

Nr 8. – Tar­czyn Osie­dle Ustro­nie bloki nr 1-2, ulice: Edwarda Ziół­kow­skiego, Górna, Rynek

Jerzy Trześniowski (KWW Nowoczesna Gmina)

Nr. 9 – Tar­czyn ulice: Aka­cjowa, Aleja Kra­kow­ska, Błoń­ska, Magno­lii, Mali­nowa, Klo­nowa, Jodłowa, Lipowa, Świer­kowa, Ogro­dowa, Sadowa, Sza­rych Sze­re­gów, Tuli­pa­nowa, Wła­dy­sława Gawar­skiego, Wąska, Polna, Miła, Zatylna, Dojaz­dowa, Zawi­lec, Nie­za­po­mi­najki, Wrzo­sowa, Różana, Mły­nar­ska, Gra­niczna, Długa, Na Skraju, Modrze­wiowa, Sosnowa, Brzo­zowa, Dębowa, Słoneczna

Andrzej Józef Pszczółka (KWW Nowoczesna Gmina)

Nr. 10 – Tar­czyn ulice: War­szaw­ska, Juliana Stęp­kow­skiego, Pocz­towa, Bro­ni­sława Reszki, Poprzeczna, Sta­ni­sława Czar­nec­kiego, Spor­towa, Dział­kowa, Kół­kowa, Orze­chowa, Koto­rydzka, Żytnia, Krótka, Śred­nia, Jabło­niowa, Pogodna, Szkolna, Ks. Cze­sława Oszkiela, Pół­nocna, Wspólna

Mirosław Stanisław Faliszewski (KWW Wspólny Sukces)

Nr. 11 – Komor­niki, Ruda, Józe­fo­wice, Jeziorzany

Krzysztof Olczak (KWW Nowoczesna Gmina)

Nr. 12 – Paw­ło­wice, Rem­ber­tów, Stefanówka

Anna Ewa Burakowska (KWW Wspólny Sukces)

Nr. 13 – Kopana

Henryka Janina Mędrzycka (KWW Wspólny Sukces)

Nr. 14 – Kawę­czyn, Raci­bory, Wyle­zin, Gąski

Hanna Sowińska (KWW Wspólny Sukces)

Wyniki komitetów wyborczych:

1. KWW Wspólny Sykces – 9 radnych

2. KWW Nowoczesna Gmina – 4 radnych

3. KWW Nasze Prace – 1 radny

3. KWW Nasza Gmina – Naszym Domem – 1 radny

23 KOMENTARZE

 1. Zachęcam do komentowania wyników wyborów. Strona korzeniowka.org jest niezależną witryną mieszkańców. Nie cenzurujemy wpisów. Można wyrazić dowolny pogląd.

 2. W Radzie Miasta będzie trochę zmian. Brakuje co prawda jeszcze wyników z ponad połowy okręgów wyborczych ale już widać, że komitet wyborczy Wspólny Sukces nie powtórzy wyniku sprzed 4 lat, kiedy zdobył 14 mandatów na 15 możliwych. Znamy już nazwiska 7 radnych 4 będzie reprezentowało Wspólny Sukces, 2 Nowoczesną Gminę a 1 Nasze Prace. Idą zmiany?

 3. Najmilsza wiadomość dnia. Gratuluję Markowi Karowowoskiemu i Życzę owocnej pracy w samorządzie, oby jego głos był zawsze po Naszej myśli. Marek bądz Radnym . Bezradnych mamy dość . 🙂

 4. Prace Małe wygrały z Dużymi. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Paweł Młoźniak dostał o 17 głosów więcej niż 4 lata temu (133). W procentach miał prawie identyczny wynik – 40,32% w 2010 do 41,56% w 2006. Ale mimo to przegrał bo o głosy mieszkańców Prac Dużych walczył ze Zdzisławem Wysockim. Zabrakło kilkunastu głosów. Co ważne frekwencja w 2010 r. była lepsza (o 2,4 pkt. proc).niż 4 lata temu – 51% do 48,6 %.

 5. Witam.
  Stosunek głosów w nowej radzie to 9 do 6. Wynika z tego, że Pani Barbara Galicz ma możliwość swobodnej i stabilnej polityki rozwoju w ciągu najbliższych 4 lat. Mnie zastanawia jedno, czy nowa krew wniesie coś nowego do naszej gminy, czy zostanie tylko w opozycji do Wspólnego Sukcesu? Czy znacie nowych radnych ?

 6. Ja nie znam, ale poprzednich też nie znałem. Być może było to spowodowane gazetką gminną z której wynikało, że wszystko sama robi pani burmistrz.
  Myślę, że jak opozycja będzie chciała to może coś zdziałać nawet będąc w mniejszości.

 7. Mnie ciekawi, jaki mamy współczynnik nauczycielstwa we władzach gminy, niestety nijak nie mogę znaleźć życiorysów szanownych włodarzy.

 8. Na pewno burmistrz miasta. Przed objęciem w 2002 r. funkcji wójta była 11 lat dyrektorem szkoły w Pamiątce.

 9. Dziękuje dla tych którzy postawili krzyżyk przy moim nazwisku
  A jeżeli chodzi o życiorys to mieszkam w Praca Małych od 40 lat, tu chodziłem do szkoły podstawowej.
  Od 19 lat wraz z Żoną prowadzę własną firme.
  Mamy troje dzieci w wieku 17, 14 i 9 lat.
  Jeste założycielem i członkiem Straży Pożarnej w Pracach Małych, założycielem a obecnie prezesem klubu sportowego “Grom” w Pracach Małych w 2004 wraz z kolegą wymyśleliśmy turniej piłkarski “Puchar Lata Gminy Tarczyn ” który odbywa się co rocznie w Pracach Małych.
  Gram w piłke nożną w Złotokłosie w drużynie Oldbojów
  Co do nauczycieli we władzach to napewno Pani Barbara Galicz, Jan Dębski i Andzrzej Pszczółka innych niewiem
  Chcę być radny wrzystkich i zjednoczyć całą okolicę aby żyło się Nam wrzystkim lepiej w Naszej Małej Ojczyźnie
  Niejestem anonimowy gdyby ktoś miał pytanie albo pomysł podaje adres
  mkarwowski@onet.pl
  Pozdrawiam
  Marek Karwowski

 10. Gratulacje Panie Marku. Mam nadzieję, że dla nowej rady priorytetem będzie rozwój gminy i podniesienie jakości życia jej mieszkańców. Sprawdzałem wiek wybranych radnych i począwszy od najstarszego wygląda to tak :
  1) 74 lat Jan Dębski
  2) 64 lat Olczak Krzysztof
  3) 57 lat Pszczółka Andrzej Józef
  4) 55 lat Mędrzycki Tomasz Stanisław
  5) 53 lat Młynarczyk Marek Marian
  6) 51 lat Bęza Zygmunt Sławomir
  7) 51 lat Faliszewski Mirosław Stanisław
  8) 50 lat Mędrzycka Henryka Janina
  9) 50 lat Parol Sławomir Jan
  10) 45 lat Burakowska Anna Ewa
  11) 42 lat Karwowski Marek
  12) 39 lat Trześniowski Jerzy
  13) 36 lat Sowińska Hanna
  14) 36 lat Włodarczyk Małgorzata
  15) 30 lat Cybulski Piotr Andrzej

 11. Panie Marku, gratuluję wyboru. Cieszę sie, że jest Pan internautą i że po wyborach pokazał się Pan na naszej stronie a nie przed. To uwiarygadnia Pana intencje. Mam szczerą nadzieję, że razem zrobimy więcej dla integracji lokalnych środowisk i dla rozwoju lokalnego. Zaprosimy Pana na najbliższe zebranie Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Korzeniówki w celu zapoznania, przedstawienia naszych działań, planów na przyszłość i ewentualnie wspólnych przedsięwzięć…

 12. No to skoro się pan tutaj ujawnił, to nie damy spokoju i będziemy rozliczać 🙂
  Kiedy możemy spodziewać się planu działań na najbliższe 4 lata? Może jakieś cele?

 13. Zamiast rozliczać trzeba lepiej pomóc radnemu w działaniu na naszym terenie. Plan również lepiej aby powstał przy współpracy z ludźmi. Radny musi mieć wsparcie w mieszkańcach jeśli chcemy coś sensownego zrobić. To nie jest tak, że mieszkańcy raz na 4 lata idą do wyborów, zagłosują, wybiorą i czekają aż ich wybraniec przyniesie im wszystko na tacy. Zaangażujmy się razem i wspólnie z naszym radnym pomyślmy co można poprawić w naszym otoczeniu…

 14. ‘’Jeste założycielem i członkiem Straży Pożarnej w Pracach Małych, założycielem a obecnie prezesem klubu sportowego “Grom” w Pracach Małych w 2004 wraz z kolegą wymyśleliśmy turniej piłkarski “Puchar Lata Gminy Tarczyn ” który odbywa się co rocznie w Pracach Małych.’’
  Panie radny, jeśli już to nie jest Pan założycielem Straży Pożarnej a jedynie jednym z wielu, którzy tą Straż zakładali. Nie jest Pan założycielem KS „GROM’’, a jedynie jednym z wielu, którzy ten klub zakładali a co do pucharu lata to …………
  Skoro na starcie swojej działalności przypisuje Pan sobie wszystkie osiągnięcia Prac Małych i wielu mieszkańców okolicznych miejscowości to strach pomyśleć, czym będzie Pan się przechwalał pod koniec kadencji….. Może wtedy okazać się, że co prawda Paryską wieże zaprojektował Gustaw Eiffel ale to właśnie Pan ją pobudował a i że Mur Chiński to sprawka właśnie Pańskiej ręki uzbrojonej w kielnię…..
  Żeby była jasność. Nie, nie piszę tego, bo jestem Pana wrogiem ale piszę żeby zaapelować do Pana o choćby odrobinę skromności. Może hasłem, które będzie prowadziło Pana przez całą kadencję powinno być – „ Nie słowa, a czyny”

 15. Jeśli jest Pan Marek jest członkiem założycielem to jest założycielem. Jeśli tak jak przy stowarzyszeniach potrzeba min. 15 członków to jest 15 założycieli. Nie widzę tu kłamstwa. Oczywiście, że można było napisać “Jestem jednym z założycieli…” i wtedy byłoby bardziej dyplomatycznie… Na mnie nie działają jednak hasła o tym kto co zakładał bo założenie czegoś nie świadczy o tym, że to coś działa i, że można się tym chwalić. Czyny, nie słowa. Pan Marek ma 4 lata jako Radny aby pokazać, że chce działać, współdziałać, itp. Pierwsza sprawa jest na wyciągniecie ręki – inwestycja “remont ul. Brzozowej”, która miała być robiona w tym roku ale nie było wystarczających środków i zostła przesunięta na rok 2011. Trzeba jednak tego dopilnować… Jestem z naszym Radnym i jak będzie chciał współpracować to będę z nim współpracował, jeśli będzie chciał nam pomagać to z otwartymi ramionami przyjmę jego pomoc bo RAZEM powinniśmy działać na rzecz naszego środowiska a nie liczyć tylko na Radnego…

 16. Obecnie wybory to przeszłość, teraz liczy się praca radnych.
  Dzisiaj w gminie Tarczyn ustalono skład personalny poszczególnych komisji. komisji. Zaskoczeniem dla wielu w tym dla mnie było zmonopolizowanie komisji rewizyjnej przez komitet wygrany. Komisja rewizyjna jest komisją kontroli, która ma za zadanie sprawdzać jednostki związane z gminą pod kierunkiem ich prawidłowości działania oraz gospodarności. Teoretycznie komisja ta powinna być reprezentacją poszczególnych komitetów a co za tym idzie wyborców. W praktyce bywa nieraz inaczej. I to nieraz zdążyło się ponownie w Tarczynie. Wygrany komitet zdominował całkowicie skład komisji rewizyjnej. Analizując pośpiesznie wyniki wyborów i ilość oddanych głosów na dany komitet, na pierwszy rzut oka można zobaczyć, że komitet wygrany dostał sam mniej głosów niż trzy następne komitety. W sumie głosów oddanych na Wspólny Sukces było ok 45% wynika z tego, że komitet ten ma mniejsze poparcie społeczne niż jej sam lider obecna Pani burmistrz Barbara Galicz. Pozostałe Komitety dostały tą resztę głosów a dokładnie ok 55% a mimo to w komisji rewizyjnej nie znalazł się nikt reprezentujący właśnie kogokolwiek z tej większości wyborców. Sytuacja troszkę niesmaczna, gdyż samorząd to reprezentacja społeczności lokalnej a tego własnie zabrakło w obecnej komisji rewizyjnej. To przykład myślenia całkowicie sprzecznego z ideą współpracy lokalnej. Odsyłam do wyników na pkw.gov.pl tak by sobie każdy przeanalizował i wyciągnął wnioski. Jeśli ktoś zauważy błąd w moich obliczeniach proszę o korektę.
  Na sam koniec, napiszę, że to nie pierwszy jak i nie ostatni raz gdy mniejszość zdominowała większość. Ale własnie takie są uroki demokracji .
  Pozdrawiam.

 17. To niezłe przy 45% głosów mają 60% radnych. A patrząc na wyniki w poszczególnych okręgach mogło by być i więcej radnych być z listy Wspólny Sukces (gdyby np. 3 kandydat dostał kilkanaście głosów więcej kosztem wygranego). Ciekawe jakby wyglądał podział mandatów gdyby gmina była większa i podpadała pod liczenie większościowe.
  A mam pytanie skąd znasz składy komisji?

 18. Dziś była sesja . Dziś był wybór członków komisji. Nie znam składu każdej komisji, to będzie na pewno podane na stronie internetowej, ale wiem, że komisja rewizyjna jest w 100% obsadzona przez członków Wspólnego Sukcesu. Byłem obecny przez chwilę na głosowaniu i powiem, że panował podczas głosowania totalny chaos. Nie było słychać kto jak głosuje, nie było tego do końca widać. Stół prezydialny nie widzi stołu radnych. Sytuacja jest nie komiczna a tragiczna. Przydałoby się naszym radnym więcej dyscypliny. Kilka razy powtarzano glosowania bo przewodniczący rady oraz wice nie widział kto na kogo glosował. Do tego osoby nie związane z radą siedziały przy stole rady. Trzeba tą kwestię poruszyć bo to jest żenada. przeszkadzająca w funkcjonowaniu rady. To kilka moich spostrzeżeń z dnia obrad. Żałuje, że nie byłem dłużej gdyż praca mi na to nie pozwoliła. Z tego co się dowiedziałem taki sposób funkcjonowania był już w poprzednich radach. Chaos i dezorganizaja. Dla potwierdzenia moich spostrzeżeń, spytajcie sie innych obecnych na sesji, sołtysów lub nawet radnych. A jeśli dla niektórych z nich to byłoby normą, to powiem, że dla mnie to normą na pewno nie jest.

 19. Jeśli chodzi o Komisję Rewizyjną.

  Statut Gminy jak i Ustawa o samorządzie zakłada możlwość tworzenia Klubów Radnych. Ilość minimana radnych, którzy mogą taki Klub zawiązać określa Statut lub Regulamin. Najczęściej są to 3 osoby (zdaża się inaczej czyli więcej ale to już mało demokratyczne jest przy składach 15-osobowych). Ustawa jeśli dobrze pamiętam nakazuje aby każdy oficjalnie utworzony Klub miał swojego przedstawiciela w Komisji Rewizyjnej. Polecam więc takie rozwiązanie jeśli ktoś chciał być w tej komisji a nie został przyjęty…

 20. Czy Twoja wiedza którą dzielisz się publicznie odnośnie Komisji Rewizyjnej jest 100% czy nie? To dla mnie bardzo ważne bo jeśli ktoś podnosi lament odnośnie tak ważnej kwestii to wg mnie powinien mieć 100% wiedzę…

 21. Lament nie pasuje do tonu mojej wypowiedzi, to nie lament a spostrzeżenie. A obsadzenie rady rewizyjnej całkowicie przez radnych Wspólnego Sukcesu to fakt. W poniedziałek na stronie tarczyn.pl pewnie będzie już protokół z posiedzenia rady.

 22. Z “lamentem” może przesadziłem… Informacja o składzie Komisji Rewizyjnej rzeczywiście została potwierdzona przez Radnego z naszego okręgu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.