Złotokłos – wyniki wyborów do Rady Miasta

6
2875

We wczorajszych wyborach do Rady Miasta Piaseczna na listach wyborczych mogliśmy znaleźc 9 mieszkańców Złotokłosu i jedną mieszkankę Henrykowa Uroczego.

Złotokłos:

Elżbieta Kalbarczyk, Wiesław Słowik, Rafał Tchórzewski, Katarzyna Sobolewska, Sylwia Anna Korczak-Maciak, Bogdan Marian Frelich, Roman Tomasz Witkowski, Katarzyna Krzyżewska, Zofia Eugenia Kawczyńska

Henryków Urocze:

Małgorzata Gos

W głosowaniu w obwodzie nr. 26 w zespole szkół w Złotokłosie najwięcej głosów zdobyła Małgorzata Gos – 170, przed Tomaszem Witkowskim – 140 i Bogdanem Frelichem – 134.

Ale obwód 26 był tylko jednym z 12 obwodów w okręgu 3 w gminie Piaseczno. Z okręgu nr. 3 wybieranych było 8 radnych do Rady Miasta Piaseczna. Niestety, żaden mieszkaniec Złotokłosu i Henrykowa nie dostał się do Rady Miasta. Najbliżej wyboru była Małgorzata Gos, której 284 głosami miała 9 wynik w okręgu, ale dopiero 5 miejsce na liście Platformy Obywatelskiej (wchodziły 3 osoby).

Do Rady Miasta z okręgu 3 dostało się trzech mieszkańców Zalesia Górnego:

Andrzej Stanisław Swat, Łukasz Daniel Kamiński i Wojciech Kaczorowski

Dwóch mieszkańców Głoskowa:

Dorota Kłos i Mariusz Słowik

Mieszkanka Żabieńca:

Honorata Kalicińska

Mieszkanka Julianowa

Hanna Krzyżewska

Oraz jeden mieszkaniec Woli Gołkowskiej:

Antonii Krzysztof Rosłon

6 KOMENTARZE

  1. Fatalna wiadomość dla Złotokłosu. Brak radnego oznacza kolejne 4 stracone lata. Może Złotokłos powinien wrócić do gminy Tarczyn? Wtedy miałby ze 3 radnych w 15 osobowej radzie i realny wpływ na swój rozwój.

  2. GRATULACJE !!!
    Wedle jednego z haseł przedwyborczych “Nic o Nas bez Nas” zostało ino NIC.
    Nie potrafię zrozumieć dlaczego niektóre KW wystawiły po kilku kandydatów z naszej miejscowości? Może to brak zrozumienia istoty ordynacji wyborczej, a może……….
    Pozostaje tylko mieć nadzieję, że kandydaci będą zabiegali o naszą przyszłość u swoich liderów z list.

  3. Czy wiadomo, który z nowych radnych (z naszego okręgu) będzie odpowiadał za Złotokłos?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.