Wybory lokalne 21 listopada 2010 r

3
2483

Już tylko kilka dni zostało do wyborów samorządowych. 21 listopada będziemy wybrać burmistrza, radnych do rady gminy, powiatu Piaseczyńskiego oraz do sejmiku województwa Mazowieckiego.

Odnoszę wrażenie, że tegoroczna kampania toczy się wszędzie tylko nie w gminie Tarczyn. Plakatów wyborczych brak. Na żadnym słupie lub tablicy informacyjnej nie widzę twarzy kandydatów. W skrzynce pocztowej też jak do tej pory nie znalazłem żadnej ulotki. W kilku miejscach widziałem tylko plakacik zapraszający na spotkanie komitetu wspólny sukces. W internecie jest jeszcze gorzej. Szukałem trochę ale nie znalazłem nic. Za to gdy tylko mijam granicę z gminą Piaseczno od razu atakują mnie z plakatów kandydaci na radnych i burmistrza.

Pozostają więc tylko oficjalne dane ze strony PKW.

Burmistrz

W gminie Tarczyn burmistrza możemy wybierać spośród 3 kandydatów

1. Barbara Galicz, 55 lat, wykształcenie wyższe, KWW Wspólny Sukces, zam. w Tarczynie, bezpartyjna

2.  Aleksandra Barbara Małachowska, 60  lat, wykształcenie wyższe, KW”W Nasza Gmina – Naszym Domem, zam. w Tarczynie, bezpartyjna

3. Daniel Płużyczka, 37 lat, wykształcenie wyższe, KWW Nowoczesna Gmina, zam.  Tarczyn, bezpartyjny

Rada miasta

Rada miasta Tarczyna liczy 15 radnych. Gmina Tarczyn została podzielona na 15 jednomandatowych okręgów. Mieszkańcy Prac Dużych, Kolonii Prace Duże, Prac Małych, Korzeniówki, Marylki i Gładkowa wybiorą jednego przedstawiciela. Kandydują:

1. Zdzisław Wysocki, 61 lat, KWW Nowoczesna Gmina, zam. w Pracach Dużych

2.  Paweł Młoźniak, 29  lat, KW”W Wspólny Sukces, zam. w Pracach Dużych

3. Marek Karwowski, 42 lata, KWW Nasze Prace, zam.  w Pracach Małych

Rada Powiatu

Gmina Tarczyn razem z gminą Prażmów i Lesznowola tworzą 5 okręg wyborczy. W 27 osobowej radzie powiatu okręg nr. 5 będzie miał 7 przedstawicieli. 73 kandydatów stara się o nasze głosy.

Sejmik wojewódzki

W sejmiku będzie zasiadało 51 wybrańców. Powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski – zachodni i  wołomiński tworzą 7 okręg wyborczy. O 10 mandatów walczy 182 kandydatów.

3 KOMENTARZE

 1. Przed nami wybory samorządowe. O ile większość z nas zna kandydatów do Rady Gminy, Rady Powiatu, na Wójta, Burmistrza czy Prezydenta o tyle niewiele osób idąc do wyborów wie na kogo postawi “krzyżyk” do Sejmiku Województwa.

  W związku z tym chciałbym wszystkim mieszkańcom naszego terenu rekomendować mojego kolegę Andrzeja Rybus-Tołłoczko. To facet, który od wielu lat działa w organizacjach pozarządowych dzięki czemu dziś jest PRAWDZWYM a nie jak w większości samorządów Pełnomocnikiem Wojewody ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Realnie pracuje nad poprawą sytuacji ludzi aktywnie działających w III Sektorze. Polecam go i ręczę, że jeśli uda mu się uzyskać mandat Radnego Sejmiku będziemy mogli w 100% liczyć na jegpomoc w naszych sprawach.

  Odwiedź jego stronę i sam przekonaj się im jest: http://www.arybustollocko.pl

  Andrzej Rybus-Tołłoczko
  Lista nr 4
  Miejsce nr 7

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.