Remont brzozowej odsuwa się w czasie

7
2486

28 września odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Przyjaciół Korzeniówki z Panią Barbarą Galicz -Burmistrzem gminy Tarczyn. Spotkanie dotyczyło inwestycji gminnej – remontu ulicy Brzozowej w Korzeniówce. Z informacji uzyskanych od Pani Burmistrz wynika iż w tym roku można liczyć co najwyżej na częściową realizację tej inwestycji. Powód jest prosty – brak wystarczającej ilości środków finansowych na całość zadania. W budżecie zapisanych jest 400 tys. zł a kosztorys inwestorski wyszedł ponad 3-krotnie wyższy. Pani Burmistrz przedstawiła 3 możliwości działania. Pierwsze – przerzucenie całej inwestycji na rok 2011 i zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie kwoty, która pozwoli uruchomić zadanie w całości. Drugie działanie wynika bezpośrednio z pierwszego – doraźne połatanie ul. Brzozowej tłuczniem tak aby przetrwać zimę i doczekać do realizacji inwestycji w 2011 roku. Trzecie działanie – podzielenie zadania na 2 etapy na rok 2010 i 2011. Pierwszy składający się z wyprofilowania drogi, okrawężnikowania i przygotowania podkładu na całej długości ulicy Brzozowej i drugi polegający na pozimowym uzupełnieniu podkładu i dodatkowe wyprofilowanie oraz wylanie asfaltu. Jednak to czy uda się zadanie podzielić na w/w dwa etapy zależy od tego czy pierwszy etap wg kosztorysu zbliżony jest do zaplanowanej w budżecie na 2010 rok kwoty. Pani Burmistrz obiecała sprawdzić jakie środki finansowe niezbędne są wg kosztorysu do realizacji części zadania w przypadku podziału na dwa etapy. Pani Burmistrz zapewniła, że jeśli zostanie podjęta decyzja o realizacji 1 etapu gmina jest przygotowana do ogłoszenia przetargu niezwłocznie po otrzymaniu ze starostwa decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Decyzja ta może być jednak wydana najwcześniej, z uwzględnieniem odwołań, ok. połowy października. Decyzja ta opatrzona będzie rygorem natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że prace drogowe będą mogły zacząć się niezwłocznie po jej wydaniu, po przeprowadzeniu przetargu.

Aktualizacja 4 listopada

Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji utknęła w starostwie. Kilka osób złożyło wnioski do postępowania i decyzji jak na razie nie ma. Może w połowie miesiąca będzie wiadomo więcej. Ale pora roku jest już tak późna, że i tak się realizacja przesunie na 2011 rok.

7 KOMENTARZE

  1. Oby tylko uwzględnili odwolania ktore maja na celu poszanowanie wlasnosci prywatnej z jednoczesnym zmniejszeniem kosztu budowy i marnotractwa publicznych jak i unijnych pieniedzy.

  2. Połowa października minęła a w gminie w co najmniej dwóch miejscach nadal wisi informacja o wszczęciu postępowania przez Starostę. Za chwilę na jakiekolwiek działania na Brzozowej będzie za późno.

  3. Gdyby chociaż była sytuacja, że wybory mogą coś zmienić i ktokolwiek czuje się zagrożony. Ale nie ma z kogo wybierać. W całym powiecie nie ma nudniejszej kampanii niż do samorządu w Tarczynie. 1 kandydat na burmistrza i 3 na radnego.

  4. Wspólny Sukces w tych wyborach obłoży 100% Rady Gminy i dopiero się zacznie …………….. Ale nowych mieszkańców nam przybywa i myślę, że w następnych wyborach będzie już konkurencja z „młodych wilków „.

  5. Jednak Barbara Galicz będzie miała dwóch kontrkandydatów w wyborach. Na stronę PKW musiałem zajrzeć przed opublikowaniem całej listy, Stąd nieścisłość w poprzednim wpisie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.