Niech się świeci!!!

0
2515

Jesiennym wieczorem 2009 roku wracając z pracy, w gęstej mgle, ulicą Piaseczyńską od strony Tarczyna, nie mogłam znaleźć wlotu ulicy Brzozowej. Sytuacja  mocno stresująca, na drodze nr 876 ok. godziny 18.00 jest duży ruch, samochody oślepiają, za mną kolejni kierowcy zwalniają i „naciskają na mnie” a ja powolutku turlając się, z włączonym lewym kierunkowskazem, niemal po omacku szukam miejsca, gdzie mam skręcić w lewo 
w ul. Brzozową. Gdy jestem pewna, że to tu, skręcam …. a przede mną rów… skrzyżowanie jest 5 metrów dalej. Na szczęście nic się nie stało.

Jeszcze w tym samym roku Stowarzyszenie Przyjaciół Korzeniówki złożyło do Urzędu Miejskiego w Tarczynie pismo w sprawie zamontowania latarni na opisanym powyżej skrzyżowaniu. Latem, już tego roku wysłaliśmy kolejne pismo, potem odbyła się wizja lokalna z Kierownikiem Referatu Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska. Efekt wspólnych działań dziś widać gołym okiem – kilka dni temu pojawił się betonowy słup, a od 29 września latarnia oświetla skrzyżowanie!

Oświetlenie skrzyżowania to bezpieczeństwo osób podróżujących drogą Tarczyn – Piaseczno,  ale przede wszystkim osób skręcająch do Korzeniówki, tym bardziej, że przy okazji remontu ulicy Piaseczyńskiej zniknął gdzieś drogowskaz wskazujący ul. Brzozową.

JoWi
Korzeniówka, 1 października 2010