Pierwsza wystawa w Korzeniówce

1
4081

W piękny piątkowy wieczór 3 września na ulicy Topolowej w Korzeniówce odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej pt. “Tak było kiedyś”. Kilkadziesiąt osób – mieszkańców i przyjaciół Korzeniówki miało okazję oprócz  oglądania 10 tablic ze starymi zdjęciami i mapami najbliższych okolic posłuchać utworów związanego z naszym terenem, zmarłego dokładnie 20 lat wcześniej Mieczysława Fogga. Muzyka uzupełniała wyświetlany podczas spotkania film pokazujący jak wyglądała wieś Korzeniówka w 1991 i 1992 roku. Uczestnicy spotkania mogli skosztować darmowej kiełbaski z grilla oraz spróbować porzeczkowego, aroniowego i wiśniowego wina “Goliath” z Warki (Wino GOLIATH Black Currant otrzymał w tym roku złoty medal największytch w Polsce targów żywnościowych POLAGRA FOOD). Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały słodkie upominki.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy plenerowej, która zamontowana jest przy ulicy Topolowej na wysokości działki 23/29. Za tydzień wystawa trafi do Złotokłosu a potem do innych sąsiednich miejscowości.

Organizatorzy wystawy dziękują za pomoc Państwu Musielakom za umożliwienie powieszenia wystawy oraz użyczenie prądu, Państwu Figurom za udostępnienie filmów z Korzeniówki, właścicielce posesji przy Topolowej 44 za umożliwienie przed posesją zorganizowania grilla i poczęstunku, Firmie WARWIN S.A. z Warki za przekazanie win do degustacji. Dziękujemy również wszystkim, którzy przekazali stare zdjęcia do wystawy oraz do przygotowywanej publikacji o Korzeniówce i najbliższych miejscowościach. UWAGA! Nadal poszukujemy starych zdjęć – najbardziej z samej Korzeniówki!!!! W największym jednak stopniu dziękujemy wszystkim tym, którzy pofatygowali się, wyszli z domów i wspólnie w miłej, sąsiedzkiej atmosferze spędzili piątkowy wieczór 3 września.

Wystawa powstała w ramach projektu “Słowo i obraz…” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Korzeniówki przy wspaciu finansowym Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

1 KOMENTARZ

  1. Atmosfera wernisażu wspaniała!!
    Na szczególne wyróżnienie zasługuje wysoka jakość obsługi grila, co miało silny wpływ na wysoką frekwencję wygłodniałych mieszkańców Korzeniówki i okolic.
    Wieczór był magiczny….a to winko……

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.