Uratujmy historię naszych miejscowości od zapomnienia

0
2559

Pod koniec 2010 r. roku zostanie wydana nakładem 250 sztuk książka o historii Złotokłosu, Henrykowa, Prac Dużych, Korzeniówki). Chciałbym, aby powstała publikacja ciekawa ratująca od zapomnienia dawniejsze czasy. Zwracam się do Państwa o pomoc w zdobyciu materiałów archiwalnych. Może jesteście Państwo w posiadaniu historycznych zdjęć. Zbieram też wspomnienia i anegdoty o naszych okolicach. Każde wspomnienie będzie cenne. Nie musi dotyczyć nawet bardzo odległych czasów. Chętnie dowiem się, jak mieszkało się i żyło tutaj 20, 30, 40 lat temu.

Interesuje mnie jak w latach 20 i 30 XX w. powstawało „Osiedle Złotokłos”. Może jesteście Państwo w posiadaniu ulotek, które zachęcały do kupna działek w Złotokłosie lub innych podobnych dokumentów . W latach 40 XX w. parcelowano Henryków-Urocze i powstawała Leśna Polana – może ktoś ma z tego okresu wspomnienia?

Chciałbym też opisać w kilku zdaniach i sfotografować wiele przedwojennych, dzisiaj już prawie zabytkowych, budynków, które jeszcze stoją w Złotokłosie i okolicach.

Każda pomoc będzie cenna i przyczyni się do powstania pierwszej książki o historii kilku miejscowości w których mieszkamy.

Marek Jezierski-Tratkiewicz

tel. 500 164 075

mjezierski@korzeniowka.org