Na sportowo 3maj w Korzeniówce

0
2422

Pogoda w pierwszych dniach maja nie rozpieszcza mieszkańców i przyjaciół Korzeniówki. Mimo nienajciekawszej aury udało się rozegrać zaplanowane na 3 maja zawody sportowe – turniej tenisa stołowego oraz turniej łuczniczy.

W II Majowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Skowronka wystartowało 6 zawodników, którzy w pierwszej fazie zmagań grali systemem “każdy z każdym”. Następnie czterech z najwyższą ilością punktów zmierzyło się w półfinałach których zwycięzcy zagrali o Puchar Skowronka.

Kolejność końcowa:

1 miejsce – Krzysztof Stępniewski

2 miejsce – Andrzej Zaręba

3 miejsce – Konrad Piłko

Większą popularnością cieszył się I Majowy Turniej Łuczniczy w Korzeniówce. Wystartowało w nim w dwóch kategoriach wiekowych 15 zawodników. Każdy z nich miał do oddania 6 strzałów z których 3 najlepsze były punktowane i liczone do klasyfikacji końcowej. Trzech najlepszych zawodników w kategorii seniorskiej stoczyło dodatkowo pasjonujący pojedynek w wielkim finale.

Kolejność końcowa:

Kategoria Junior

1 miejsce – Szymon Hryniewski

2 miejsce – Weronika Hryniewska

3 miejsce – Marcel Jezierski-Tratkiewicz

Kategoria Senior

1 miejsce – Konrad Piłko

2 miejsce – Krzysztof Stępniewski

3 miejsce – Henryk Piłko

Zawody w Korzeniówce były częścią ogólnopolskich obchodów “Święta Konstytucji” kordynowanych przez Piaseczyńską Grupę Obywatelską – www.3maj.pl

W imieniu organizatorów – Stowarzyszenia Przyjaciół Korzeniówki serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy za rok na kolejne zawody sportowe z okazji “Święta Konstytucji”.